کد خبر: 333226 A

همزمان با هفته وحدت ، طی مراسمی صورت گرفت:

همزمان با آغازین روزهای هفته وحدت، طی مراسم ویژه‌ای با حضور غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران و حجت‌الاسلام والمسلمین توسلی امام جمعه پردیس ، ضیائی معاون قضایی رئیس کل و مدیر حفاظت و اطلاعات، باقری معاون مالی ، پشتیبانی و عمرانی و همچنین مسئولین، قضات و کارمندان این حوزه قضایی، ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پردیس رسماً افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، ، در ابتدای این مراسم ، ضرغامی رئیس دادگستری و فتاحی دادستان شهرستان پردیس گزارشی از عملکرد و مشکلات مربوط به حوزه مسئولیت خود ارائه نمودند آنگاه اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تبریک به مناسبت ایام ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت و همچنین با تشکر از زحمات ارزشمند قضات و کارمندان این مجموعه قضایی و کلیه مسئولین و نهادهای محلی در جهت احداث ساختمان دادسرا به بیان روایتی از حضرت امام جعفر صادق (ع) با این مضمون پرداخت که این امام همام فرمودند : سه مقوله و مولفه است که تمام آحاد جامعه به آن نیازمند هستند و در واقع به عنوان یک نیاز همگانی به شمار می رود که عبارتند از : 1- امنیت 2-عدالت و 3-آسایش .

وی اظهار داشت : ما در قوه قضائیه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران در هر سه مورد نقش مهمی ایفا می کنیم هرچند کل مسئولیت متوجه ما نیست . و تشریک مساعی سایر نهادهای زیرمجموعه نظام نیز در این رابطه امری ضروری در عرصه عدالت است  که اصلی ترین وظیفه دستگاه قضایی بوده و تحقق آن بر عهده قضات است. لیکن دیگران نیز در این راستا به ایفای نقش می پردازند .

اسماعیلی با بیان اینکه  اگرچه متولی اصلی امنیت در جامعه مراجع انتظامی و امنیتی هستند اما با صدور دستورات قضایی ، مراتب فوق امکان تحقق دارد ادامه داد:  مسئولیت عمده آسایش بر عهده نهادهای دولتی است ولی قوه قضائیه هم در این زمینه با اقداماتی از قبیل، تلاش در جهت پیشگیری از وقوع جرم ، حمایت از سرمایه گذاری قانونی ، برخورد با افراد سودجو و متجاوزین به حریم بیت المال در عرصه‌های مختلف و ... نقش ویژه‌ای در شکل گیری آن ایفا می نماید .

وی تاکید کرد: باید در هر سه مورد با جدیت تمام حسب وظایف محوله تلاش نماییم اما در عین حال نیازمند همراهی دیگران نیز هستیم که باید گفت که تلاش های صورت گرفته از سوی مسئولین محلی در جهت احداث ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلایب شهرستان پردیس در همین راستا بوده است .

اسماعیلی در ادامه سخنان خود در قالب تذکر ،به نقل روایت دیگری از حضرت علی (ع)             پرداخت وگفت: نیاز اصلی همه ما برای حیات دنیوی و اخروی باورهای اعتقادی و عمل کردن به سیره عملی و دستورات بزرگان دین است و رهنمودهای رهبری در خصوص توجه دادن آحاد جامعه به سبک زندگی اسلامی نیز در همین رابطه بوده است همچنین باید با صلابت و اقتدار در برابر گردنکشان و متجاوزان به حقوق شهروندی مردم به مثابه شمشیر عمل کرد . البته در این خصوص صرف برندگی کافی نبوده و باید بر محور عدالت باشد  

اسماعیلی در پایان ، با توجه به افزایش رو به رشد جمعیت در منطقه ، برای حل مشکلات موجود ، در حد مقدورات قول مساعد داد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در این مراسم از قسمت های مختلف ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پردیس بازدید کرده و از نزدیک با همکاران قضائی و اداری به گفتگو پرداخت

 

دادگستری جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر