کد خبر: 334868 A

رئیس سازمان امداد ونجات هلال احمر خبرداد:

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از امداد رسانی به یک هزار و ۱۰۰ تن از متاثران سیل و آبگرفتگی ۱۱ استان طی چهار روز گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا، ناصر چرخساز ضمن اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی و توفان از ٩ دی ماه تا ساعت ٨ و ۳۰ دقیقه صبح امروز، گفت: ۱۱ استان از جمله اصفهان، ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس، کهگیلویه، گلستان و مازندران متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

وی با اشاره به امدادرسانی به١١٠٠نفر از سیل‌زدگان ادامه داد: در جریان امدادرسانی، هشت تن اسکان اضطراری داده شده و چهار تن نیز به مناطق امن منتقل شدند.

چرخساز با بیان اینکه ٢٠ تن نیز مصدوم شدند که خدمات لازم به آن‌ها ارایه شد، افزود: ۱۹ تن از این افراد سرپایی درمان شده و یک نفر هم جهت دریافت خدمات لازم به مراکز درمانی منتقل شد.

وی به تخلیه آب از ٢٠ واحد مسکونی اشاره کرد و گفت: در جریان امدادرسانی به سیل، آبگرفتگی و توفان از ۱۳ دی ماه تا کنون، ۴۰ تیم امدادی شامل ۱۸۶ تن امدادگر خدمات لازم را ارایه دادند. همچنین پنج دستگاه موتور پمپ و لجن‌کش به کار گرفته شد.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات، ١١۴تخته پتو، ۵٧ تخته موکت، ۶٩٠ کیلوگرم نایلون و ۱۶۶ قوطی کنسروجات میان متاثران از سیل و آبگرفتگی و توفان توزیع شده است.

درمان سازمان امداد و نجات سیل مراکز درمانی سیل و آبگرفتگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر