کد خبر: 334909 A

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد:

پزشکی قانونی از مرگ ۱۱ هزار و ۸۶۶ نفر در حوادث رانندگی هشت ماهه امسال خبر داد. این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از کاهش ۷. ۲درصدی جانباختگان حکایت دارد.

به گزارش ایلنا، بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی درهشت ماهه سال جاری از کل تلفات حوادث رانندگی۹۰۸۲ نفر مرد و ۲۷۸۴ نفر زن بودند.

در این مدت استان‌های فارس با ۱۰۰۴، خراسان رضوی با ۹۸۷ و تهران با ۸۴۸ نفر بیشترین و استان‌های ایلام با ۹۷، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲۵ و اردبیل با ۱۴۱ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته‌اند.

از کل تلفات حوادث رانندگی ۸ ماهه امسال، ۷۷۷۰ نفر در مسیرهای برون شهری، ۳۱۵۰ نفر در محورهای دورن شهری، ۸۹۸ نفر در مسیرهای روستایی و ۴۸ نفر در مسیرهایی نامعلوم جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس اعلام پزشکی قانونی در این مدت ۲۱۹ هزار و ۷۹۴ مصدوم حوادث رانندگی به ادارات پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کرده‌اند که ۱۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر از آنان مرد و ۶۲ هزار و ۸۲۱ نفر زن بودند. آمار مصدومان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲. ۱درصد بیشتر شده است.

در آبان ماه سال جاری نیز ۱۳۱۷ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که از این تعداد ۹۹۵ نفر مرد و ۳۲۲ نفر زن بودند. آمار تلفات حوادث رانندگی آبان ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش ۳. ۲ درصدی مواجه بوده است.

در این مدت ۲۴ هزار و ۶۵۲ نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و به پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با آبان ماه سال گذشته ۸. ۴درصد افزایش یافته است.

تلفات ناشی از تصادف رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر