کد خبر: 336660 A

معاون وزیر بهداشت:

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به دنبال انجام اقدامات مراقبتی و بهداشتی مختلف، بیماری آنفلوآنزا که در دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان شیوع یافته بود، اکنون فروکش کرده است.

به گزارش ایلنا،  علی اکبر سیاری در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا بیماری فصلی است، اظهار داشت: این بیماری سالانه در فصل سرما شیوع پیدا می‌کند و دو درصد جامعه به بیماری آنفلوآنزا مبتلا می‌شوند.

وی با بیان اینکه بین ۱ تا ۵ درصد بیماران آنفلوآنزا فوت می‌کنند، گفت: کسانی در معرض فوت قرار می‌گیرند که دارای بیماری‌های مختلف تنفسی، سرطانی، قلبی، کلیوی و دیگر بیماری‌های حاد باشند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا در کشور فروکش کرده است، خاطرنشان کرد: بیماری آنفلوآنزا که در ۲ استان کرمان و سیستان و بلوچستان شیوع یافته بود با اجرای برنامه‌های مختلف بهداشتی و مراقبتی اکنون فروکش شده است.

سیاری با بیان اینکه در زمینه بیماری آنفلوآنزا هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد، گفت: اکنون وضع عادی شده و در هیچ منطقه‌ای از کشور مشکلی وجود ندارد. ولی باید مردم برای جلوگیری از شیوع این بیماری مراقبت‌های بهداشتی در جامعه از جمله دست ندادن با افراد بیمار و دیگر موارد بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه داروی این بیماری در کشور فراهم است، گفت: افرادی که دارای بیمارهای مختلف کلیوی، سرطانی، تنفسی، قلبی، عروقی، دیابت و دیگر بیمارهای حاد هستند برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری آنفلوآنزا لازم است در اوائل فصل پاییز و زمستان واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شیوع این بیماری دارای چند موج است، افزود: اکنون مرحله نخست شیوع آنفلوآنزا را پشت سرگذاشته‌ایم که مراحل بعدی خفیف‌تر است، ولی باید مراقبت‌های لازم بهداشتی انجام شود.

بیماری آنفلوآنزا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر