کد خبر: 337524 A

سردار مویدی در نشست خبری اعلام کرد:

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از متلاشی شدن ۲ هزار باند موادمخدر در ۹ ماهه اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار مویدی (رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا) در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد؛ ضمن تشریح گزارش ۹ ماهه جمهوری اسلامی در عرصه مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: ناجا در ۹ ماهه اخیر موفق به کشف بیش از ۴۲۰ تن انواع موادمخدر در سطح کشور شده است که در مقایسه با سال ۹۳ نزدیک به ۲۰ درصد شاهد افزایش کشفیات موادمخدر هستیم.

وی افزود: آنچه که باعث شد؛ امسال شاهد افزایش ۲۰ درصدی کشفیات موادمخدر باشیم، تمرکز در شرق کشور و اولویت فرماندهی ناجا در جهت موادمخدر سنتی بوده است.

متلاشی شدن ۲ هزار باند موادمخدر در ۹ ماهه اخیر/ دستگیری ۲۶۰ هزار قاچاقچی

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از متلاشی شدن ۲۰۰۰ باند موادمخدر در این مدت خبر داد و گفت: در این میان ۴۵ نفر از قاچاقچیان مسلح، مجروح و ۴۲ نفر از قاچاقچیان مسلح به هلاکت رسیدند و در مقابل نیز ۲ نفر از ماموران ناجا به شهادت رسیدند.

سردار مویدی با بیان این مطلب که در این مدت ۲۶۰ هزار نفر دستگیری داشتیم، اظهار داشت: از این تعداد ۸۰۰ هزار نفر جمع‌آوری معتادین متجاهر و مابقی قاچاقچیان خرد و کلان از ۱ گرم تا ۱ تن را داشتیم.

کشف ۸۰۰ قبضه سلاح از قاچاقچیان موادمخدر

وی با اشاره به اینکه در ناجا در بحث مبارزه با موادمخدر ۲۸۰ هزار پرونده تشکیل شد و به مراجع قضایی تحویل داده شد، افزود: در ۹ ماهه اخیر نزدیک به ۸۰۰ قبضه سلاح از قاچاقچیان موادمخدر کشف شد و این نشان می‌دهد که موادمخدر تلفیقی از تروریسم و ماده مخدر است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا خاطرنشان کرد: چرا که فرد قبل از تهیه موادمخدر اقدام به تهیه سلاح می‌کند که این موضوع نسبت به نقاط دیگر جهان از تفاوت‌هایی برخوردار است. امروز تنها ما با یک قاچاقچی مواجه نیستیم بلکه با یک حمل کننده سلاح هم مواجهیم.

سردار مویدی با اشاره به اینکه قاچاق موادمخدر کاملا سازمان‌یافته است گفت: پشت صحنه حمل موادمخدر حکایت از یک هدفگذاری و تهدید امنیت و سلامت جامعه دارد، ولی خوشبختانه در سال جاری ناجا توفیقات خوبی را در برخورد با عناصر اصلی و شبکه اصلی قاچاق موادمخدر و خرده‌فروشان مواد داشته است. پلیس تمام تلاش خود را متمرکز بر مبارزه با مافیای موادمخدر و خرده‌فروشان در محلات کرده است.

وی با بیان این مطلب که کیفیت عمل ناجا در مبارزه با موادمخدر به جهت کسب تجربیات بهتر در هر سال بهتر می‌شود گفت: ناجا تاکتیک‌ها و روش‌های جدیدی را هر ساله برای مبارزه با موادمخدر اتخاذ می‌کند و تلاش می‌کند که عرصه را برای قاچاقچیان تنگ کند.

افزایش ۱۴۰ درصدی کشفیات موادمخدر در سیستان و بلوچستان

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان را رکورددار قاچاق موادمخدر اعلام کرد و گفت: خوشبختانه امسال در سیستان و بلوچستان ۱۴۰ درصد افزایش کشفیات را داشتیم و این نشان می‌دهد که ما در هدفگذاری در شرق کشور توفیقات خوبی را بدست آوردیم.

سردار مویدی ضمن اشاره به اینکه پلیس در بحث پاکسازی شهر‌ها از معتادین متجاهر که روح و روان جامعه را مخدوش می‌کند، برنامه‌های زیادی دارد گفت: خوشبختانه عملیاتی شدن شعار همدلی و همزبانی را امسال در طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در تهران شاهد بودیم و این موضوع می‌تواند نمونه‌ای از هماهنگی دستگاه‌ها برای سایر استان‌ها باشد و ما از کسانی که این صحنه زیبا را ایجاد کرده‌اند تشکر ویژه می‌کنیم.

متلاشی شدن یک باند بزرگ قاچاق مواد و دستگیری ۱۰ نفر از عناصر اصلی

وی از متلاشی شدن یک باند بزرگ قاچاق موادمخدر خبر داد و افزود: در بحث ضربه زدن به شبکه‌های اصلی موادمخدر، باندی را داشتیم که در سیستان و بلوچستان، کرمان، قم و البرز به صورت مافیا در حال حمل ترانزیت موادمخدر بودند که با تلاش پلیس مبارزه با موادمخدر این باند متلاشی شد و نزدیک به ۱۰ نفر از عناصر اصلی دستگیر و ۳ تن از انواع موادمخدر کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر با اشاره به اینکه ناجا ۱ سالی بود که بر روی این شبکه بزرگ کار می‌کرد، اضافه کرد: ناجا این شبکه را از لب مرز تا تهران شناسایی کرد و تمامی عناصر را مورد رصد اطلاعاتی قرار داد. پشت این باند بزرگ کشورهای افغانستان و پاکستان هستند و امیدواریم که هدایت کنندگان این باند را در خارج از کشور در اختیار قانون قرار دهیم.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر