کد خبر: 344303 A

رئیس شورای عالی نظام پزشکی:

رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی، پیشرفت های حوزه سلامت در کشور را افتخار آفرین توصیف کرد و گفت: هیچ فرد ایرانی برای درمان نیاز به اعزام به خارج از کشور ندارد، مگر بیماری های بسیار نادری که امکان دارد در هر جای دنیا وجود داشته باشد.

به گزارش ایلنا از سازمان نظام پزشکی، اسماعیل ایدنی افزود: با نگاهی به سال های آغازین پس از پیروزی انقلاب و پیش از آن، دچار مشکلات جدی در حوزه سلامت چون کاهش امید به زندگی در کشور بودیم در حالی که این آمار در میان مردان و زنان بین 72 تا 73 سال تخمین زده می شود که خود پیشرفت چشمگیری در جامعه محسوب می شود.

وی با تاکید بر خود اتکایی و خود کفایی در ارائه خدمات سلامت پس از پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: پیش از انقلاب در بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی کشور، پزشکان، کارشناسان، پیراپزشکان و کادر درمانی از کشورهایی چون فیلیپین، بنگلادش، هندوستان و پاکستان حضور داشتند و در حقیقت کادر پزشکی کشور، متشکل از پزشکان خارجی بود اما امروز در زمینه تربیت نیروی انسانی پزشکی به خود اتکایی و خود کفایی رسیده ایم.

به گفته ایدنی، پیش از انقلاب بسیاری از بیماران ما برای دریافت خدمات سلامت مجبور به مهاجرت به خارج از کشور بودند اما امروز با افتخار می توان گفت به همت کادر پزشکی این خدمات در کشور قابل دسترس است.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی با ابراز خرسندی نسبت به اینکه تقریبا 40 درصد فرآورده های پژوهشی و تولید علم در کشور به وسیله کادر پزشکی انجام می شود، اظهار داشت: همچنین توسعه سیستم شبکه های بهداشت و درمان در کشور نیز یکی از دستاوردهای منحصر به فرد انقلاب بوده که تقریبا در هیچ جای دنیا نظیر نداشته است.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه حوزه سلامت پر نفوذ ترین سیستم ارائه خدمات در بین نهادهای مختلف موجود در کشور است، تصریح کرد: در دوردست ترین روستاها که حتی امکان دارد آموزش و پرورش یا نیروهای انتظامی هم حضور نداشته باشند، کادر پزشکی حضور داشته و این سیستم و شبکه وسیع خدمت رسانی از دستاوردهای بزرگی بوده که پس از پیروزی انقلاب در کشور ما رخ داده است.

 

سازمان نظام پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر