کد خبر: 345117 A

جیب بر اتوبوس های BRT در ایستگاه چهارراه ولیعصر(عج) دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ در تاریخ  10 بهمن ماه سال جاری ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 یک فقره دستگیری یک سارق جیب بر در ایستگاه BRT چهارراه ولیعصر(عج) به کلانتری 129 جامی اعلام شد .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "جیب بری" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات شاکی پرونده  

شاکی پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در داخل اتوبوس ایستاده بودم که متوجه شدم جوانی قصد سرقت جیب مرا دارد ؛ این جوان ( متهم )  قصد فرار داشت که با کمک سایر مسافران اتوبوس او را دستگیر و با پلیس 110 تماس گرفتیم .

شناسایی مجرم سابقه دار

با بررسی سوابق متهم "حسین . چ" ( متولد 1370 ) مشخص شد که وی از مجرمین سابقه داری است که از سال 1389 تاکنون ، 5 بار به اتهام جیب بری دستگیر و روانه زندان شده اما هر بار پس از آزادی مجددا سرقت های خود را از سر گرفته است .

متهم که به گفته خودش نزدیک به 10 سال به مصرف موادمخدر از نوع هروئین اعتیاد دارد ، در اعترافاتش به ده‌ها فقره جیب بری در خطوط اتوبوس های درون شهری BRT به ویژه در مسیر سه راه تهرانپارس – آزادی اعتراف و عنوان کرد که سرقت های خود را در ابتدای روز و در زمان مراجعه شهروندان به محل کار انجام داده است .

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ارتباط با  این خبر اعلام کرد : با توجه به شناسایی تعدادی از شکات پرونده و اعتراف صریح متهم به ده ها فقره جیب بری و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ بنابراین از کلیه مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حـر – خیابان 12 فروردین مراجعه نمایند  .

پلیس آگاهی در پایان هشدار داد: در هرگونه سرقت به شیوه جیب بری ، قرار دادن اموال باارزش به ویژه وجوه نقد در قسمت های مختلف لباس مانع از سرقت تمامی آنها توسط سارقین جیب بر خواهد شد .

جیب‌بری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر