کد خبر: 345267 A

هنرمندان محله کیانشهر با حضور در مدارس محله و آموزش هنر خوشنویسی و نقاشیخط بر روی شیشه ها، حجم زباله های محله را به طور چشمگیر کاهش می دهند.

به گزارش ایلنا، عظیم فلاح استاد برجسته خوشنویسی و نقاشی خط با ارائه طرح "در کیانشهر شیشه زباله نیست"، آموزش هنر خوشنویسی و نقاشی خط بر روی شیشه های دور ریختنی را بین دانش آموزان مدارس به اجرا درآورده است.

این هنرمند پرآوازه و پیش قدم در انجام فعالیت های فرهنگی و هنری اعم از برگزاری نمایشگاه، اجرای ورکشاپ و فروش آثار در جهت کمک به بیماران مبتلا به ایدز، سرطان، کم توانان ذهنی، سندروم داون، اخیرا موفق به کسب عنوان مربی خلاق از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شده است.

28

عظیم فلاح هم چنین با برگزاری نمایشگاه انفرادی در راستای حمایت از محیط بانان شهر گیلان و ارائه طرح و اقدام به جمع آوری کاغذ های باطله در محله کیانشهر بر امر حفظ محیط زیست از زبان هنر تاکید نموده و هم اکنون در راستای تحقق طرح "آسمان آبی،زمین پاک" که بنابر توصیه های شهردار تهران یک تصمیم جدی و پراهمیت برای کلیه شهروندان است، طی اقدامی خودجوش، خلق اثر هنری از شیشه های دور ریختنی را در کلیه مدارس محله کیانشهر آموزش می دهد.

29

مدیر خانه هنر وادبیات این محله در این‌باره گفت: آموزش استفاده بهینه و تولید بهترین ها از دور ریختنی ها نقش بسزایی در مدیریت پسماند و هم چنین رسیدن به شهری تمیز و سالم دارد.

علیزاده اظهار داشت: در این کارگاه‌های حضوری علاوه بر آموزش هنر کلیه توضیحات در موردزباله ها، تفکیک زباله از مبدا، استفاده مجدد از زباله ها، راه های مقابله با جانوران موذی و حذف شیشه های دور ریختنی از زباله ها به دانش آموزان، ارائه می گردد.

وی ضمن اشاره به استقبال چشمگیر مدارس از این برنامه و هم چنین فعالیت پرشور دانش آموزان، از برگزاری نمایشگاهی عظیم با دستاوردهای مدارس طی آموزش های استاد فلاح خبر داد.

سرای محله کیانشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر