کد خبر: 345350 A

معاون اداره کل خدمات مددکاری کمیته امداد عنوان کرد:

معاون اداره کل خدمات مددکاری کمیته امداد گفت: سالانه 200هزار خانوار به دلیل توانمند شدن از چرخه حمایت‌های مستقیم کمیته امداد خارج می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کاظم شیدایی‌آشتیانی در نشست امروز کمیته امداد با بیان اینکه رویکرد اصلی این نهاد در برنامه‌ها خود مددکاری است گفت: مددکار خانواده براساس وظایف تعریف شده و با توجه به درخواست‌‌های نواحی مختلف برنامه‌ای را برای پذیرش، شناسایی، طبقه‌بندی نیازها و ارجاع به واحدهای تخصصی تنظیم کرده و بر این اساس خانوارها را در چرخه حمایتی کمیته امداد قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه سالانه یک میلیون و 800 هزار تا دو میلیون متقاضی به کمیته امداد مراجعه می‌کنند که نیازهای متفاوتی دارند٬ اظهار کرد: براساس راهبردهای برنامه پنج‌ساله دستگاه‌های حمایتی موظفند سالانه 10 درصد از خانواده‌هایی را که قابلیت توانمند شدن دارند در چرخه توانمند سازی قرار دهند که سالانه 200هزار خانوار به دلیل توانمند شدن از چرخه حمایت‌های مستقیم کمیته امداد خارج می‌شوند.

معاون اداره کل خدمات مددکاری، فوت سرپرست خانواده، مفقودی سرپرست، طلاق، اعتیاد و سرپرست سرباز را از علل پذیرش مددجو در کمیته امداد عنوان کرد.

شیدایی‌آشتیانی با بیان اینکه در حال حاضر 2هزار و 300 مددکار در کمیته امداد مشغول به کار هستند گفت: از سال‌های گذشته در راستای شناسایی آسیب‌های اجتماعی جزوات زیادی تولید ودر اختیار مددکاران قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: کمیته امداد در برخورد با آسیب‌های اجتماعی خانواده  را مد نظر قرار می دهد .

 

کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر