کد خبر: 356149 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری این جمعیت، جزییات طرح ملی امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در این استان را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، عباس سید زکریایی در جسله شورای اداری این جمعیت با تشریح اقدامات و فعالیت های انجام گرفته توسط هلال احمر در طرح ملی "امداد و نجات، ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی" سال 95 از آماده باش کامل این جمعیت در ایام نوروز خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با اعلام آمادگی کامل این جمعیت به منظور ارائه خدمات در ایام نوروز به هموطنان، اظهار کرد: طرح ملی امداد و نجات، ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی این جمعیت همزمان با سراسر کشور از 25 اسفند ماه سال جاری آغاز شده و تا 15 فرودین ماه سال 95 ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به تعداد پست ها و پایگاه های جمعیت هلال احمر در این مدت افزود: در طول اجرای طرح نوروزی 28 پایگاه امداد و نجات ثابت، موقت و سیار و 22 پست ایمنی و سلامت مسافرین به عبارتی در مجموع 50 پست و پایگاه در جاده ها، مبادی ورودی شهرها و نقاط پر تردد، استقرار خواهد یافت.

این مقام امدادی با بیان سایر اقدامات در طول اجرای این طرح ملی از فعالیت 24 ساعته مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر (eoc) خبر داد و خاطر نشان کرد: علاوه بر پایگاه های امداد و نجات و پست های ایمنی و سلامت، 18 شعبه این جمعیت در شهرستان های آذربایجان غربی به صورت تمام وقت آماده ارائه خدمات امدادی و پشتیبانی هستند.

سید زکریایی از آماده باش و استقرار تیم امداد هوایی نیز خبر داد و افزود: تیم امداد هوایی این جمعیت از 25 اسفند ماه به صورت 24 ساعته آماده پاسخ گویی و ارائه خدمات و همچنین اعزام تیم های درمانی و پشتیبانی به هرگونه حادثه و واقعه ای می باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از استقرار 19 خیمه نماز خبر داد و تصریح کرد: در این مدت 19 فضای دوستار کودک و 12 ایستگاه سلامت به منظور سنجش فشار خون و قند خون، نیز برپا خواهد بود.

وی در توضیح خدمات پایگاه ها و پست های جمعیت هلال احمر بیان کرد: اﻣﺪاد و ﻧﺠﺎت ﺟﺎده ای، اﺳﮑﺎن اﺿﻄﺮاری، ﺗﺴهیلات اﻗﺎﻣﻪ ﻧﻤﺎز، ﺗﻐﺬیه اﺿﻄﺮاری در راه ﻣﺎﻧﺪﮔﺎن، استقبال و راهنمایی مسافران، اﻃﻼع رﺳﺎﻧﯽ، آﻣﻮزش، ارائه ﻓﻮریت های امدادی، پزشکی و دارویی از ﻣﻬﻤﺘﺮین ﺧﺪﻣﺎت این ﭘﺎیگاه ها ﺑﻪ ﺷﻤﺎر ﻣﯽ رود.

سید زکریائی از راه اندازی دو پست 24 ساعته  ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در پارک ائلر باغی شهرستان ارومیه و قره کلیسای شهرستان چالدران در قالب اجرای این طرح های نوروزی خبر داد و افزود: ﺳﻔﺮ ﻫﺎی ﻧﻮروزی ﻓﺮﺻﺘﯽ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮای ﺧﺪﻣﺖ ﮔﺬاری و دستگیری از ﻣﺮدم اﺳﺖ و کارکنان و اﻣﺪادﮔﺮان این جمعیت از هیچ تلاشی به منظور ﮐﻤﮏ و یاری ﻣﺴﺎﻓﺮان ﻧﻮروزی دریغ ﻧﺨﻮاﻫﻨﺪ ﮐﺮد.

این مقام مسئول، پیشگیری را مهمترین اصل اجرایی طرح های نوروزی سال 95 دانست و تاکید کرد: تمام کارکنان، جوانان، امدادگران و داوطلبان این جمعیت همت خود را بر حضور موثر، موفق و تاثیر گذار معطوف سازند تا با ارائه راهنمایی ها و تذکرات و آموزش های لازم به مسافران ایام نوروز شاهد روزهای بی حادثه باشیم.

 

تعطیلات نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر