کد خبر: 356455 A

در گفت‌و‌گو با مدیرکل محیط زیست گلستان مطرح شد؛

مدیرکل محیط زیست گلستان نسبت به آسیب دیدگی و تلفات حیات وحش به دلیل افزایش تردد از جاده پارک ملی گلستان در ایام نوروز اظهار نگرانی کرد.

اسماعیل مهاجر در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی ایلنا، در مورد اقدامات اداره کل محیط زیست استان گلستان در ایام نوروز گفت: با صداوسیما تا پایان تعطیلات نوروزی برای اطلاع رسانی تفاهم شده است، همچنین در تفرج گاه‌های جنگلی بندرگاه‌ها، سواحل و... تابلوهای هشدار نصب شده و در مناطق مختلف ماموران ما و اعضای سمن‌ها (سازمان مردم نهاد) حضور پیدا می‌کنند تا آموزش لازم را به مردم دهند و نکات ضروری را گوشزد کنند.

او با اشاره به ضرورت توجه به مسائلی همچون خاموش کردن آتش، نریختن زباله، خودداری از تعمیر یا شستشوی اتومبیل در کناره رودخانه‌ها و... افزود: امیدواریم مردم از ماهیگیری در رودخانه‌های آب شیرین جدا خودداری کنند زیرا در فصل تخم ریزی ماهی‌ها هستیم و این کار می‌تواند آسیب جدی را وارد کند.

مهاجر با اشاره به اینکه هرساله در این ایام شاهد تلفات یا آسیب دیدگی حیات وحش در جاده پارک ملی گلستان هستیم، ادامه داد: در ورودی‌های جنگل گارد زدیم یا از موانع طبیعی برای جلوگیری از ورود ماشین به جنگل استفاده کرده‌ایم، گشتهای سیار ما در پارک با همکاری پلیس و راهداری نیز به تخلفات صورت گرفته و مشکلا در این منطقه می‌پردازند.

او با بیان اینکه این فصل زمان زادآوری پستاندارن و جنب و جوش آنهاست، اظهار کرد: قرار‌گاه واکنش سریع، چادرهای آتش‌بان و نگهبان و استفاده از ظرفیت سمن‌ها تمهیداتی بوده که ما برای کاهش آسیب‌ها در نظر گرفته‌ایم، امکانات در نظر گرفته شده در محل کریدورهای رفت و آمد حیات وحش بیشتر است و امیدواریم که مشکلات پیش آمده برای حیات وحش در سال‌های گذشته را نداشته باشیم.

جاده پارک ملی گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر