کد خبر: 359119 A

مشاور امور زنان و خانواده وزیر کار:

مشاور امور زنان و خانواده وزیر کار استفاده از مدیریت‌زنانه را یکی از عوامل کاهش فساد عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وحید نگین در نشست صمیمانه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بانوان مدیر و مشاورین امور بانوان در خانواده معاونت‌های ستادی که بعد از ظهر امروز به مناسبت هفته بزرگداشت زن برگزار شد با اشاره به ا ینکه در اسلام تفاوتی میان مرد و زن وجود ندارد و تفاوت‌ها در تکالیف وظایف آنهاست، گفت: اعتقاد داریم تاکنون جامعه به توانمندی زنان بی‌توجهی بوده که ما آن را عمدی نمی‌دانیم.

وی با بیان اینکه این بی‌توجهی را ناشی از ساختار فرهنگی کشور می‌دانیم و نسبت به بهبود وضعیت زنان در جامعه امید داریم، ادامه داد: در شرایط اقتصادی موجود بیشتر مشوق‌ها منتج به تولید و بالندگی نشده، همچنین آنچه باعث شکنندگی اقتصادی کشور شده فساد است و شاید کشور ما در این برهه نیاز به پاکدامنی اقتصادی داشته باشد.

نگین استفاده از مدیریت زنانه در سیاست‌گذاری‌ها را یکی از عوامل کاهش فساد دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم شاهد افزایش تعداد زنان توانمند در مدیریت باشیم.

مشاوره امور بانوان و خانواده وزیر رفاه با تاکید بر اینکه باید به صدای زنان نیز همچون صدای مردان گوش داد، افزود : محیط های کاری ما همان‌قدر به روش‌های عقلی و سودآور مردانه نیاز دارد به روش‌های عقلی، احساسی واخلاقی زنان نیز نیازمند است.

نگین با اشاره به ایجاد کارگروه‌های در حوزه اقتصاد تعاون، و اشتغال‌زایی و ظرفیت‌سازی برای پرسنل وزارتخانه ادامه داد: در این حوزه کارگاه‌های آموزشی متعدی داشتیم اینکه براساس نیازمندی بوده است.

وی با اعلام این‌که برای نخستین مشاوره روانشناختی بحث پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته، گفت: این موضوع اهمیت بسزایی دارد و مشاوره روان‌شناختی تا سقف معینی تحت پوشش بیمه‌تکمیلی قرار گرفته است.

نگین با تاکید بر اینکه در حوزه علمی زن و خانواده بیشتر مصوبات مربوط به وزارت تعاون بوده، به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان این وزارتخانه با معاونت امور زنان اشاره کرد.

زنان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر