کد خبر: 359647 A

وزیر آموزش و پرورش گفت: اقدام فداکارانه حمیدرضا گنگوزهی نشان از تعهد و مسئولیت‌پذیری جامعه فرهنگیان است.

به گزارش ایلنا، علی اصغر فانی در همایش معلمان فداکار که با حضور مسئولین استانی در سالن شهید عالی اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره معلم شهید حمید رضا گنگوزهی و آرزوی سلامتی برای معلم شجاع عبدالریوف شهنوازی اظهار کرد: روشهای غیر مستقیم در تربیت دانش آموزان قطعا موثر خواهد بود به طوری که معلم با حضور خود در کلاس درس و با نظمی که از خود نشان می دهد دانش آموزان نظم را از او بیاموزند.

وی بیان کرد: در متون مختلف تربیت را به معنی ایجاد رفتاری مطلوب و نسبتا پایدار تعریف می کنند به این صورت که باید حرف باعمل در ذهن دانش آموز پایدار بماند.

وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: در 25 سال اخیر موضوع مدیریت رفتار سازمانی در دنیا تحت عنوان رفتار شهروندی سازمانی مطرح شده به این معنا که یک فرد رفتاری برای رضای مردم از خود نشان می دهد.

وی با بیان اینکه ایثار در اسلام به اندازه عمر اسلام شناخته شده است، افزود: ایثار و گذشت مراتب بالایی دارد وکسی که وقتش را در اختیار مردم بگذارد قطعا در نزد خداوند سربلند خواهد بود.

وی ادامه داد: ایثار از مال، مرتبه دیگری از ایثار ماست، مانند افراد خیر مدرسه ساز و مدرسه دار که برای اداره مدرسه کمک می کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 400 هزار، دانش آموز در مدارس شبانه روزی درس می خوانند اضافه کرد: دولت در حد توان خود به این دانش آموزان کمک می کند و بقیه بودجه از طریق کمک مردم در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه مرتبه دیگر ایثار گذشت از جان است گفت:شهید شخصیتی است که اجازه می دهد قبل از اینکه مرگ او را دریابد به پیشواز مرگ برود که همه معلمین در مراتبی ایثارگر هستند و از بسیاری از حق و حقوق خود در قبال تربیت دانش آموزان می گذرند.

وی ادامه داد: تدریس معلمان در اقصی نقاط استان سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط سخت تدریس ایثارگری آنها را نشان می دهد.

فانی تصریح کرد: معلمینی که تا پای جان برای تربیت دانش آموزان حرکت کردند اجر بیشتری در نزد خدا خواهند داشت.

علی اصغر فانی امروز همچنین در دیدار با خانواده معلم فداکار شهرستان خاش و همچنین در جمع مردم منطقه از گنگوزهی به عنوان اسوه شجاعت و دلیری نام برد و افزود: فداکاری معلم حمید رضا گنگوزهی هیچگاه از ذهن و قلب مردم منطقه پاک نخواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: این معلم فداکار با نثار جان خود نشان داد که فرهنگیان علاوه بر اینکه در سنگر علم و دانش تلاش می کنند در عرصه تعلیم درس شجاعت و ایثار نیز افرادی شاخص هستند.

فانی بیان کرد: اقدام فداکارانه حمیدرضا گنگوزهی نشان از تعهد و مسئولیت‌پذیری جامعه فرهنگیان است.

وی همچنین بر رسیدگی به مشکلات خانواده این معلم قول مساعد داد.

علی اصغر فانی معلم فداکار شهرستان خاش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر