کد خبر: 361866 A

سخنگوی سازمان امداد و نجات به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان امداد و نجات در خصوص آخرین آمار کشته شدگان حوادث سیل در برخی مناطق کشور گفت: عملیات سیل و ابگرفتگی در ۱۶ استان طی روزهای گذشته ۵ نفر فوتی و ۱ مفقود بر جای گذاشته است.

مصطفی مرتضوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر افزود: عملیات سیل و آبگرفتگی طی ۴ روز گذشته در ۱۶ استان لرستان، فارس، ایلام، خوزستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، کهگیلویه، کردستان، البرز، یزد، آذربایجان شرقی و زنجان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: طبق گزارش‌ها، طی ۴ روز گذشته ۱۶۶ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی امدادرسانی شدند، و همچنین ۹۰۰۰ نفر از متاثران سیل وآبگرفتگی خدمات امداد و نجات لازم ارائه و با برپایی ۷۴۰ دستگاه چادر امدادی، ۳۶۷۰ نفر اسکان اضطراری یافتند.

به گفته وی در جریان امداد رسانی‌ها ۲۰ نفر نیز نجات یافته و به مناطق امن منتقل شدند که نجات ۵ نفر از آن‌ها طی ۳ سورتی پرواز صورت گرفت. همچنین هفت نفر از مصدومان سیل اخیر به مراکز درمانی منتقل شدند و در این میان انتقال هوایی سه بیمار طی ۶ سورتی پرواز انجام شد.

سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه ۳۹ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شد، گفت: همچنین تخلیه آب از ۳۷۰ منزل مسکونی صورت گرفت و همچنین انتقال هوایی ۴۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی طی ۴ سورتی پروار در شوشتر انجام شد.

 

سیل هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر