کد خبر: 361940 A

فرمانده یگان ویژه پایتخت با بیان اینکه دیدار دو تیم استقلال و پیروزی در نظم و بدون حادثه برگزار شد، گفت : 4 گردان یگان ویژه و نیروهای یگان " اسواران"، در دیدار " سرخابی‌ها در ورزشگاه آزادی حضور فعال داشتند.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سعید مطهری زاده با اشاره به  برگزاری دربی 82 در ورزشگاه آزادی گفت : این بازی از حساسیت ویژه ای برخوردار بود چراکه نتیجه بازی؛ جایگاه دو تیم استقلال و پیروزی را در جدول به شکل محسوسی تغییر می داد.

فرمانده یگان ویژه پایتخت افزود: با توجه به حساسیت بازی، نیروی انتظامی  از یک هفته پیش جلسات متعددی در خصوص چگونگی اجرای برنامه ها و تعیین راهبردها در راستای تامین نظم و امنیت ورزشگاه برگزار کرد.

برنامه ریزی پلیس برای برگزاری شهرآوردی امن

وی با بیان اینکه 48 ساعت پیش از بازی جلسات ویژه ای با فرماندهان گردان ها و مسئولان یگان ویژه نیز برگزارشد، عنوان کرد : کنترل تردد افراد، نحوه و چگونگی بازرسی، کنترل درگاه های ورودی و اطراف ورزشگاه و تعیین وظایف نیروهای مستقر، محور برگزاری این جلسات بود.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد : نیروهای یگان ویژه 24 ساعت پیش از بازی در ورزشگاه مستقر و اقدامات خود را آغاز کردند.

فرمانده یگان ویژه پایتخت با بیان اینکه علاوه بر برگزاری دربی 82، در مجاورت این بازی ، مسابقات انتخابی کشتی نیز در حال برگزاری بود، گفت : برگزاری همزمان مسابقات فوتبال و انتخابی کشتی،مسئولیت یگان ویژه را در راستای تامین نظم و امنیت سنگین تر کرد.

وی با اشاره به حضور خیل عظیم تماشاچی در ورزشگاه یادآور شد : در این دیدار ، تعداد تماشاگران قابل توجه و بی سابقه بود،130 هزار تماشاگر برای تماشای بازی دو تیم استقلال و پیروزی در استادیوم حضور داشتند و تعدادی نیز به دلیل تکمیل ظرفیت استادیوم در خارج از  ورزشگاه بودند.

مطهری زاده عنوان کرد: نظم و امنیت این دیدار را ، 4 گردان یگان ویژه، یگان نیروهای "اسواران" تامین کردند.

حضور پلیس "اسب سوار" در ورزشگاه آزادی

وی در خصوص به کارگیری پلیس اسب سوار در این بازی اشاره کرد : حضور یگان "اسواران" برای سومین بار در طول برگزاری بازی ها محقق شد و اتخاذ این رویکرد به این دلیل بود تا در شرایط و موقعیتی هایی که امکان " گشتزنی خودرویی " سخت و یا ناممکن است از ظرفیت این یگان نیز در تامین امنیت بهره برداری شود .

لزوم تجهیز ورزشگاه آزادی به گیت های بازرسی الکترونیکی

این مقام انتظامی هم چنین با بیان اینکه متاسفانه در روند بازرسی، نظارت و کنترل ها شیوه سنتی غالب است ، افزود : لازم است در راستای ارتقاء امنیت ، ورزشگاه به گیت بازرسی های الکترونیکی مجهز شود .

وی اضافه کرد : ساختار ورزشگاه، نیز مشکلاتی را در خصوص نحوه کنترل ایجاد کرده ، درگاه های متعددی برای ورود تماشاگران وجود دارد و شایسته است زیر ساخت های لازم ایجاد شود.

مطهری زاده بیان کرد: با وجود حضور چند هزار نفری علاقمندان به فوتبال، این بازی نیز با حضور مقتدرانه نیروی انتظامی با نظم و امنیت و بدون هیچ حادثه ای برگزار شد.

گفتنی است هشتاد و دومین دیدار دو تیم فوتبال استقلال و پیروزی جمعه 27 فروردین ماه برگزار و با نتیجه 4 بر 2 ، به نفع سرخ پوشان به اتمام رسید.

 

فرمانده يگان ويژه پايتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر