کد خبر: 361962 A

معاون سیاسی استاندار تهران:

معاون سیاسی استاندار تهران گفت: مدیران ما هنگامی که از سیستم خارج می‌شوند؛ فاقد انتفاع هستند و فقط خرج کردن را بلدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید شهاب‌الدین چاوشی؛ معاون سیاسی استاندار تهران در همایش اشتغال و توسعه کارآفرینی بهبودیافتگان و خانواده که امروز در محل استانداری تهران برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار داشت: یکی از شاخص‌های بسیار مهمی که می‌تواند در جهت ناموفق بودن اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار باشد، آسیب‌های اجتماعی به خصوص آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد است. همه ما به این باور رسیده‌ایم که دولت در این زمینه کارفرمای خوبی نیست و همه دنیا مسائل اجتماعی و فرهنگی را بر دوش جامعه می‌گذارند.

وی با اشاره به اینکه اگر نهادی مثل دولت متولی امور اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باشد؛ جالب نیست گفت: نقش احزاب، نهادهای سیاسی و غیرسیاسی بسیار پررنگ است. نظام اداری ما از دوره رضاخان روز به‌ روز متورم‌تر و چاق‌تر شده است و امروز دستگاه‌های متعددی ادعای متولی‌گری دارند، اما مشکلات و نابسامانی‌ها بر زمین مانده است.

معاون سیاسی استاندار تهران با بیان این مطلب که تصدی‌گری و پرداختن به مسائل اجتماعی؛ فرهنگی و اقتصادی توسط دولت نه مقدور و نه مقرون به صرفه است، تصریح کرد: چرا که دامنه کار بسیار گسترده است به طور مثال در ژاپن ۳۰۰ هزار پرسنل برای اداره ۱۳۵ میلیون نفر فعالیت می‌کنند، این در حالی است که ایران که باید نخبگان اداره امور را برعهده داشته باشند کار میان چهار و نیم میلیون نفر تقسیم شده است.

چاوشی ضمن اشاره به اینکه همه کسانی که کارهای دولتی را برعهده دارند به نوعی ارکان دولت محسوب می‌شوند و این گستردگی مدیریت ویژه می‌طلبد گفت: نظارت و آموزش این افراد بسیار هزینه‌بر است به طوری که دولت در برنامه پنجم توسعه قصد داشت بار تصدی‌گری را کاهش دهد. البته یک زمانی امکان محقق شدن این موضوع وجود نداشت اما امروزه ما میلیاردرهایی داریم که دولت را با تمام امکاناتش می‌خرند و می‌فروشند.

وی افزود: مدیران ما هنگامی که از سیستم خارج می‌شوند؛ فاقد انتفاع هستند و فقط خرج کردن را بلدند.

معاون سیاسی استاندار تهران با بیان اینکه باید بسیاری از امور مردم را به خودشان محول کنیم و یکی از بازر‌ترین مشارکت‌های مردمی، سازمان‌های مردم نهاد هستند عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی سه هزار شهید برای مبارزه با پدیده شوم اعتیاد تقدیم کرد و بیش از ۱۲ هزار مامور جانباز شدند که جوانان ما به اعتیاد‌ آلوده نشوند.

چاوشی ادامه داد: هنگامی که در سیستان و بلوچستان حضور داشتم قاچاقچیان پیشنهاد می‌دادند تا با پرداخت مالیات، مواد مخدری که به ایران می‌آید از داخل کشور خارج و به اروپا بفرستند در حالی که جمهوری اسلامی ایران در مقابل بشیریت خود را مسئول می‌داند و نمی‌تواند در موضوع مبارزه با مواد مخدر کوتاهی کند.

وی با اشاره به اینکه امروز اعتیاد بنیان‌های اخلاقی جامعه را تهدید می‌کند خاطرنشان کرد: اعتیاد اصلی‌ترین نقش در بروز طلاق و جرائم سنگین اجتماعی دارد و دیگر فقط یک بیماری صرف نیست بلکه محصول بی‌ارادگی و فقدان صحیح تربیت اجتماعی است.

چاوشی در ادامه به تشکیل کمپین‌های مختلف حمایت از حقوق حیوانات اشاره کرد و گفت: امروز در دنیا کمپین‌های مختلفی برای حمایت از حقوق حیوانات تشکیل می‌شود اما مهم‌تر از آن انسان‌های بی‌گناهی هستند که تیررس حوس‌بازانی می‌شوند که حاضرند جامعه و نسل را به تباهی بکشانند.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر