کد خبر: 361977 A

رییس اورژانس کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس اورژانس کشور گفت: نگران انتقال بیماری‌های مدفوعی و دهانی در مناطق سیل زده هستیم.

صابری نیا؛ رییس اورژانس کشور گفت: در بحران سیل اخیر تنها یک مورد غرق شدگی، دو مورد مفقودی و سه مورد صاعقه زدگی وجود داشت و با مدیریت بحران کاملی که وجود داشت میزان تلفات جانی حداقل بود.

رییس اورژانس کشور گفت: در بازدیدهای میدانی نگاه معاونت بهداشتی به اقشار آسیب پذیر از جمله کودکان زیر ۵ سال، ‌ زنان باردار و افراد مسن بالای ۶۰ سال متمرکز شده و موجب شد؛ آسیب ناشی از شرایط ناپایدار جوی را نداشته باشیم و این یکی از نقاط عطف در این مدیریت بحران بود.

صابری نیا گفت: البته فعالیت‌های اورژانس همچنان ادامه دارد و در این خصوص هنوز نگرانی‌های از جمله انتقال بیماری‌های مدفوعی، دهانی و بیماری‌های منتقله از طریق آب را در مناطق سیل زده داریم از جمله در منطقه پل دختر به خاطر قطع آب شرب و انتقال آب از طریق تانکر و همچنین قطعی راه‌های مواصلاتی که در سیل اتفاق افتاده است، وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر کار‌شناسان بهداشت محیط و بهداشت بیماری‌ها به صورت فعال و ۲۴ ساعته دارند کار خود را انجام می‌دهند و امیدورایم در یکی تا دو روز اینده به شرایط مطلوبی برسیم.

رییس اورژانس کشور تاکید کرد:  اورژانس و ورزات بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی هنوز آماده باش هستند و کار خود را انجا م می‌دهند.

سیل اورژانس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر