کد خبر: 362015 A

رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اعلام کرد:

رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران مکلف به راه‌اندازی بیش از ۱۳ مرکز بهاران برای بهبود یافتگان از اعتیاد شده است، گفت: در بازدیدی که از یکی از مراکز بهاران داشتم، مشخص شد که از ۶۰ نفر ثبت‌نام شده، تنها ۲۹ نفر در مرکز بهاران باقی مانده‌اند و ۳۱ نفر فرار کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام ناصحی در همایش اشتغال و توسعه کارآفرینی و بهبودیافتگان و خانواده که امروز در استانداری تهران برگزار شد، با بیان این مطلب که بیش از ۱۵ وزارتخانه و سازمان در حوزه اعتیاد مسئولیت دارند که هرکدام از آن‌ها فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند ولی نتایج آن در جامعه ملموس نیست، اظهار داشت: اگر به اعتیاد به عنوان یک بیماری نگاه کنیم یک موضوع است و اگر به آن به عنوان جرم نگاه کنیم، موضوع دیگری محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه براساس فرمایشات حضرت امام (ره) نجات فرد معتاد نجات یک جامعه است، گفت: یکی از مشکلات جامعه ما امروزه در زمینه آسیب‌های اجتماعی، موضوع اعتیاد است که جمله سوغاتی است که از خارج از کشور به ملت ما تحمیل شده است.

ناصحی با بیان اینکه شهرداری تهران مکلف به راه‌اندازی بیش از ۱۳ مرکز بهاران برای بهبود یافتگان از اعتیاد شده است، ادامه داد: در این مراکز بهبودیافتگان تحت کارآموزی و مهارت‌آموزی‌های مختلف قرار می‌گیرند. در بازدیدی از که از یکی مراکز بهاران داشتم، مشخص شد که از ۶۰ نفر ثبت‌نام شده؛ تنها ۲۹ نفر در مرکز بهاران باقی مانده‌اند و ۳۱ نفر فرار کرده‌اند.

رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران یکی از سرمایه‌های کشور را جوانان مطرح کرد و گفت: بیشترین درصد مبتلایان به اعتیاد را جوانان تشکیل می‌دهند که سیار خطرناک است و در این شرایط باید از جهات مختلف برای رفع این آسیب چاره‌اندیشی کنیم.

ناصحی ضمن اشاره به اینکه معتاد توان اداره زندگی خود را ندارد، افزود: آمار طلاق امروزه بسیار افزایش یافته و نگران‌کننده است؛ چرا که بیشتر طلاق‌ها به علت اعتیاد مردان رخ می‌دهد.

رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه کاهش اعتیاد اظهار کرد: در شورای شهر تهران به ویژه کمیسیون فرهنگی اجتماعی در زمینه آسیب‌های اجتماعی بحث کرده‌ایم و با تمام توان خود با سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه همکاری می‌کنیم. شهرداری تهران را موظف به کوشش در این زمینه کرده‌ایم.

 

شهرداری تهران فرار معتادان از مرکز بهاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر