کد خبر: 368443 A

رئیس کل دادگستری استان تهران:

رئیس کل دادگستری استان تهران بطور سرزده از مجتمع قضائی شهید مفتح (ره) بازدید و از نزدیک با قضات و کارمندان به گفتگو پرداخت.

به گزارش ایلنا، در جریان این بازدید اسماعیلی ضمن تبریک بمناسبت عید سعید مبعث و قدردانی از زحمات ارزشمند این مجموعه قضائی اظهار داشت: حسن برخورد با مردم و تکریم ارباب رجوع همواره از جمله مطالبات مهم مدیریت قضائی استان به شمار می رود و نتیجه این امر بطور قطع اعتماد عمومی و رضایت‌مندی مراجعین را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: علیرغم کمبود شدید کادر اداری و قضائی و تراکم بیش از حد کار، همکاران خود را به رعایت کرامت شهروندان عزیز توصیه می نمایم.

اسماعیلی ضمن بررسی آماری عملکرد مجتمع قضائی شهید مفتح (ره) با اشاره به رشد روز افزون پرونده های حقوقی در این مجتمع و سایر واحدهای قضائی در سطح استان گفت: ضرورت دارد کارگروهی متشکل از قضات مجرب و کارشناسان خبره سریعاً تشکیل شده و منشا افزایش بی رویه پرونده‌های حقوقی را به دقت آسیب شناسی نماید و نتایج امر جمع بندی شده و به ستاد استان منعکس گردد ، از آنجائیکه اساساً ما در تولید اینگونه پرونده ها نقشی نداریم لذا با استفاده از این آسیب شناسی می توان جلوی افزایش غیر متعارف آن را گرفت .

رئیس کل دادگستری استان تهران یکی از معضلات مهم دستگاه قضائی را تشکیل پرونده های بی مورد و با عناوین تکراری خواند که لازم است ضمن اصلاح زیرساخت ها و صرف وقت قضات برای پرونده‌های مهم قضائی، در این راستا گام‌های مثبتی برداشته شود ، بنابراین باید با اقدامات پیشگیرانه، از تشکیل پرونده های بی مورد در مراجع قضائی خودداری گردد.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن حمایت همه جانبه از همکاران در جهت سالم سازی جریان دادرسی اظهار داشت: در پرونده های مهم ملی که از اهمیت خاصی برخوردار هستند؛  لازم است با حفظ حقوق افراد حقیقی و با رعایت عدالت و قانون، تصمیمات قضائی مناسب اتخاذ شود به طوریکه هیچگونه حقی در این میان تضییع نگردد.

 

دادگستری کل استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر