کد خبر: 368809 A

مدیرکل محیط زیست خوزستان در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در ارتباط با آخرین وضعیت سایت گوزن زرد ایرانی که در سیل اخیر استان خوزستان به زیر آب رفت و سرنوشت ۳۵ گوزن زرد ایرانی، گفت: فقط ۳ گوزن تاکنون پیدا شدند و به سایت نگهداری هدایت شدند اما از دیگر گوزن‌ها خبری نیست.

احمد لاهیجان‌زاده درباره آخرین وضعیت سایت گوزن زرد ایرانی که در سیل اخیر استان خوزستان به زیر آب رفت، به خبرنگار ایلنا گفت: بعد از فروکش کردن آب در سایت نگهداری گوزن‌های زرد ایرانی، بازدید میدانی همکاران ما برای یافتن گوزن‌ها در بیرون از سایت، جنگل‌های اطراف و زمین‌های کشاورزی انجام شد و توانستند ۲ گوزن را پیدا و به سایت هدایت کنند.

وی ادامه داد: یک گوزن نیز به درون رودخانه افتاده بود که آن را نجات دادند و به سایت نگهداری منتقل کردند.

لاهیجان‌زاده درمورد تعداد لاشه‌های گوزن پیدا شده، اظهار کرد: در دوهفته گذشته تنها ۱ لاشه پیدا شده که مربوط به گوزنی است که با سیلاب حرکت کرده و به جسم سختی برخورد کرده و تلف شده است.

وی با اشاره به اینکه به‌طور مدام رد پای گوزن در بیرون و داخل سایت دیده می‌شود، اظهار کرد: سایت خسارات زیادی دیده است، تلاش می‌کنیم تا جایی که بشود عملیات بازسازی را هرچه زود‌تر انجام دهیم. تاکنون حدود ۳ و نیم میلیارد خسارت به سایت وارد شده و حداقل حدود ۸۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان بودجه برای سر پا کردن سایت لازم است.

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان درباره شرایط نگهداری ۳ گوزن حاضر در سایت گفت: فنس‌ها را برگردانده‌ایم تا شرایط اولیه برای گوزن‌هایی که به سایت بازمی‌گردند؛ مهیا باشد. اما این شرایط مستحکم و استاندارد نیست و باید بازسازی شود.

گوزن زرد ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر