کد خبر: 368820 A

وزیر کشور:

ایلنا: وزیر کشور با بیان اینکه گشت امنیت اخلاقی نامحسوس اینگونه که مطرح شده نبوده و بیشتر درجهت تقویت نیروهای آماده و استراحتی در ساعت استراحت به منظور ورود در حوزه‌های اخاذی، سرقت و درگیری ایجاد شده، گفت: قرار است این طرح در شورای امنیت با حضور همه نیرو‌ها رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همایش فرماندهان نیروی انتظامی گفت: گشت امنیت اخلاقی نامحسوس اینگونه که مطرح شد، نبوده است بلکه بنا بر این بوده که در جهت تقویت نیروهای آماده و استراحتی در ساعت استراحت بیشتر استفاده شود تا در حوزه‌های اخاذی، سرقت و درگیری از این نیرو‌ها بهره ببریم، اما این مسئله بیشتر به سمت عفاف و حجاب رفت. البته با کسانی که مقررات و قوانین را رعایت نکنند و به شئونات اسلامی وقعی ننهند؛ برخورد می‌شود و تذکرات جدی داده خواهد شد.

وی اظهار کرد: به دلیل اینکه این طرح بین بخشی است و همه بخش‌ها در رابطه با آن مسئولیت دارند و این مسئله که نیروی انتظامی فقط در خیابان و حوزه‌های عمومی وظیفه برقراری امنیت را برعهده دارد به منظور اثرگذاری بیشتر این طرح باید در شورای امنیت مطرح شود تا با حضور همه نیرو‌ها در حوزه اجتماعی به بحث گذاشته و طرح پخته‌تری اجرا شود.

وزیر کشور در رابطه با برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب اظهار کرد: ما به عنوان نیروی انتظامی و وزارت کشور در رابطه با اینکه این اماکن موجب افزایش ترافیک می‌شود؛ موافق نیستیم. اما حالا که نمایشگاه کتاب منتقل شده است، از این مسئله استقبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با اینکه برخی افراد با منجنیق موادمخدر را در مرز‌ها رد و بدل می‌کنند، گفت: در موارد جزئی شاید این مسئله وجود داشته باشد ولی ناجا و مرزبانی این مسائل را رصد می‌کنند و در سطح وسیع و گسترده این مسئله وجود ندارد.

رحمانی فضلی درباره انتخابات اخیر نیز اظهار کرد: مورد امنیتی ویژه‌ای در انتخابات نداشتیم البته همیشه در معرض اقدامات تروریستی در مناطق مرزی هستیم که با رصد کاملی که داریم به لطف خداوند تاکنون موفق نشده‌اند در مرز‌ها اقدامات تروریستی یا فعالیت نظیر آن داشته باشند.

وی درخصوص نقش نیروی انتظامی در فعالیت‌های اقتصادی تصریح کرد: بستر فعالیت‌های اقتصادی، امنیتی است و اگر امنیت نداشته باشیم فعالیت اقتصادی امکان‌پذیر نیست. مسئولیت امنیت داخلی با ناجا است و تمام تلاش ما این است که برای ثبات و پایداری امنیتی از ظرفیت‌ نیروی انتظامی استفاده کنیم تا هم در سرمایه‌گذاری خارجی و هم سرمایه‌گذاری داخلی موفق باشیم.

رحمانی فضلی درخصوص میهمانی‌های مختلف در باغ‌ها اظهار کرد: قانون محدودیت زمانی و مکانی ندارد و هر جا که خلاف شئونات اتفاق بیافتد و در منظر عموم باشد و یا در جایی باشد که مزاحمت ایجاد می‌کند؛ نیروی انتظامی با آن برخورد خواهد کرد و باغات نیز از‌‌ همان محل‌هایی هستند که برخی افراد سودجو آن را در اختیار دیگران قرار می‌دهند که ناجا با آنها برخورد خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص درگیری‌های قومیتی در برخی استان‌ها اظهار کرد: درگیری‌های قومیتی نداریم و اما بین قومیت‌ها اتفاقاتی در برخی نقاط می‌افتد که بیشتر مربوط به موضوعات و مسائل محلی است و به مسائل امنیتی و سیاسی مرتبط نیست که در این زمینه نیز نیروهای ما مثل هر اختلاف دیگری که بوجود بیاید برای ایجاد نظم وارد خواهند شد.

وزیر کشور گشت امنیت اخلاقی نامحسوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر