کد خبر: 368827 A

فرمانده نیروی انتظامی:

ایلنا: فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ۹۹ درصد سارقین مسلح شناسایی می‌شوند، گفت: مشاغلی که از حساسیت بیشتری برخوردارند به توصیه‌های پلیس در رابطه با نصب دوربین و اقدامات پیشگیرانه توجه کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین اشتری (فرمانده نیروی انتظامی) در حاشیه همایش سالیانه فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این همایش امروز آغاز به کار کرد و تا فردا ادامه دارد. امیدواریم در این همایش دو روزه بتوانیم بر اهدافی که پیش‌بینی کرده بودیم؛ دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های این همایش در روز اول، دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، خانواده‌های شهدا و جانبازان با مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا است تا از راهنمایی‌های مقام معظم رهبری برای سال پیش‌رو استفاده کنند.

اشتری ادامه داد: یکی از اهداف ما بررسی که برنامه‌هایی است که سال گذشته ابلاغ شده تا توفیقات و عدم توفیقات آن را مشخص نماییم و در صورتی که نقاط مثبتی وجود دارد، آن‌ها را پررنگ‌ کرده و نقاط ضعف را برطرف کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: برنامه‌های تدوین شده سال ۹۵ را در این همایش تبیین  و برای اجرایی شدن بررسی خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از اهداف همایش مدیران و مسئولان ناجا تحقق شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل  و بررسی این مسئله است که نیروی انتظامی چه وظیفه‌ای را در این حوزه می‌تواند انجام دهد.

وی ادامه داد: قطعاً نیروی انتظامی می‌تواند در جهت تحقق شعار سال نقش تاثیرگذاری داشته باشد؛ بنابراین در این زمینه وارد خواهیم شد و دستوراتی را به فرماندهان ابلاغ می‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی درپاسخ به سوال خبرنگاران در مورد سرقت‌های مسلحانه و سازوکار برخورد با آن اظهار کرد: برخورد با سارقین مسلح از اولویت‌های نیروی انتظامی است. اقدامات پیشگیرانه‌ای را در سال‌های گذشته انجام داده‌ایم که امسال نیز ادامه دارد و در این زمینه گروه‌های مسلح را شناسایی و به قوه قضایئه معرفی می‌کنیم.

اشتری ادامه داد: ۹۹ درصد سارقین مسلح، به غیر از عده محدودی، شناسایی شده‌اند. برخی نیز در جریان تعقیب و گریز‌ها کشته شدند. ما هماهنگی خوبی در این زمینه با قوه قضائیه تاکنون داشته‌ایم و این افراد به سزای اعمال خود رسیده‌اند.

وی افزود: امیدواریم با حساسیت‌های ویژه‌ای که در خصوص برخی مشاغل و کسبه وجود دارد، این افراد به توصیه‌های پلیس در مورد نصب دوربین‌های مداربسته و رعایت امنیت و حفاظت عمل و به کاهش این نوع سرقت‌ها کمک کنند تا از امنیت بیشتری برخوردار باشند.

وی در خصوص فعالیت‌های ناجا در رابطه با دستور مقام معظم رهبری مبنی بر در اولویت قرار دادن برخورد با باندهای سازمان یافته قاچاق کالا و ارز گفت: بعد از ابلاغ فرمایش مقام معظم رهبری دستورالعملی به تمامی استان‌ها ابلاغ شد و اولویت ما در برخورد با باندهای سازمان یافته قاچاق کالا و ارز قرار گرفته است؛ تاکنون نیز توفیقات خوبی در این زمینه داشته‌ایم و امیدواریم با ظرفیت‌سازی بتوانیم اقدامات پیشگیرانه را در این زمینه انجام دهیم.

سردار حسین اشتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر