کد خبر: 368993 A

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد:

رئیس صندوق رفاه دانشجویان: وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل دو برابر می شود.

به گزارش ایلنا، ذوالفقار یزدان مهر در حاشیه برگزاری نشست معاونان  دانشجویی منطقه شش کشور که در پژوهشکده اسانس های طبیعی  دانشگاه کاشان برگزار شد اظهار داشت: وام ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل  در تهران هفت میلیون و500 هزار تومان، در کلان شهرها شش میلیون تومان  و در شهرهای عادی چهار میلیون و 500  هزار تومان پرداخت می شد که با برنامه ریزی صورت گرفته  قرار است این میزان وام به دو برابر افزایش یابد.

 وی با اشاره به اینکه در سال 94 با برنامه ریزی و سازماندهی که انجام شد به اهداف فراتر هیئت امنا دست یافتیم افزود: دربحث  درآمد اختصاصی 140 میلیارد تومان نسبت به سال قبل درآمد بیشتری داشتیم و در بخش تسهیلات نیز به رشد 110 درصدی نسبت به سال قبل دست یافتیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان به رشد 400 درصدی وام ویژه دانشجویان دکترا نسبت به سال قبل  اشاره کرد و  گفت: وام شهریه دانشجویان نیز 200 درصد نسبت به سال قبل رشد یافت و موفق شدیم 205 میلیارد تومان  تخصیص دهیم که سهم دولت از این تخصیص 37 میلیارد تومان بود و مابقی از درآمد اختصاصی صندوق تامین شد که با توجه به اینکه حدود  85 درصد دانشجویان ما شهریه پرداز هستند با این اقدام بخش زیادی از مشکلات دانشجویان مرتفع  شد.

وی از همراهی و حمایت خوب نهادهای عمومی و خیرین از صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته خبرداد و افزود: طی تفاهم نامه ای که با بنیاد مستضعفان  داشتیم به دانشجویانی که به بنیاد معرفی می شدند، وام بنیاد علوی به هر دانشجوی مجرد در هر ترم مبلغ 600 هزار تومان و متاهل 800 هزار تومان پرداخت می شد.

یزدان مهر حضور مؤثرتر نهادهای عمومی، غیر دولتی و مردمی و خیرین را برای  خدمات رسانی بهتر به دانشجویان خواستار شد و گفت: در بحث تسهیلات سعی بر این است در چند حوزه دانشجویی به صورت قوی تر وارد شویم و خدمات موثرتری ارائه دهیم.

وی اصلاح و تجهیز خوابگاه ها را از دیگر برنامه های صندوق رفاه دانشجویی عنوان کرد و گفت: با توجه به بحث رتبه بندی خوابگاه ها سعی بر این است که خوابگاه قطب 5 را که شرایط نامتناسبی برای اسکان دانشجو در آن حاکم است را به رتبه 4 و 3 ارتقا دهیم و دانشگاه ها را در ارتقا ی خوابگاه های رتبه 4 و 3 به رتبه های بالاتر همراهی و کمک کنیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ، دانشگاه کاشان را از دانشگاه های پیشرو  در برنامه ریزی درست و استفاده از تمام ظرفیت ها به خصوص جذب نهادهای عمومی و خیرین و تقویت اعتبارات عمومی دانست و افزود: صندوق رفاه دانشجویان درسال گذشته حمایت هایی را در زمینه فعالیت های  تجهیز خوابگاه ها، تجهیز مسکن و کمک به صندوق حمایت از دانشجویان بی بضاعت و خیریه و نیکوکاری داشته است.

یزدان مهر به کاهش زمان پرداخت وام ها از سه ماه به  27 روزاشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دانشگاه کاشان زودتر از همه دانشگاه ها لیست را ارسال کرد برای اولین بار وام دانشجویان این دانشگاه در اسفند ماه پرداخت شد.

وام ودیعه مسکن دانشجویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر