کد خبر: 369013 A

- قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سند راهبردی اقامه نماز و تشکیل شورای سیاستگذاری فعالیت های قرآنی در بنیاد شهید و امور ایثارگران به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا از بنیاد شهید، حجت الاسلام و المسلمین سید حبیب الله حسنی در نخستین نشست شورای اقامه نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال 95 که با هدف تصویب سند راهبردی اقامه نماز و تشکیل شورای سیاستگذاری فعالیت های قرآنی بنیاد شهید برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.

وی هدف از ترویج و گسترش فرهنگ نماز را قرار دادن شعائر اسلامی و دینی به عنوان راهنمای اصلی زندگی فردی و اجتماعی دانست و اظهار داشت: امر به معروف، نهی از منکر، توجه بیشتر به فرهنگ اقامه نماز و سایر ارزش های دینی و اسلامی باید از خود فرد شروع شده و به بدنه جامعه و محیط کار انتقال پیدا کند؛ چرا که راه جلوگیری از کم تقوایی در سازمان ها، اصلاح درون سازمانی و رعایت ادب، تقوا، تعهد و سایر ارزش هایی است که در دین مبین اسلام بر آنها تاکید شده است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید افزود: در همین راستا سند راهبردی اقامه نماز و توسعه فرهنگ نماز در بنیاد تصویب می شود که در این سند، ماموریت ها، چشم انداز، اهداف، خط مشی کلی، راهبردها، برنامه ها، اقدامات و الزامات اجرایی فرهنگ نماز در سازمان مدنظر قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران یک نهاد انقلابی است که بر اساس ماموریت های اصلی خود باید در زمینه ترویج فرهنگ بکوشد، ادامه داد: استفاده از مطالب و نظرات هر یک از اعضا در زمینه ترویج و گسترش فرهنگ نماز در بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده کارکنان بنیاد، کاربردی کردن سند راهبردی اقامه نماز، برگزاری جلسات اخلاق در میان کارکنان و ایجاد انگیزه در میان همکاران برای حضور بیشتر در نماز جماعت می تواند بنیاد شهید را در راستای رسیدن به اهداف ترویجی در زمینه فرهنگ نمازخوانی یاری کند.

حسنی به فعالیت های قرآنی بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو حوزه جامعه شاهد و ایثارگر و کارکنان بنیاد اشاره کرد و گفت: تشکیل شورای سیاستگذاری فعالیت های قرآنی و وحدت مدیریت در این شورا می تواند برنامه ها و فعالیت های قرآنی بنیاد را انسجام بخشیده و در تحقق اهداف قرآنی بنیاد مثمر ثمر واقع شود.

در این جلسه برخی از مسئولان حاضر در نششت نظرات خود در مورد سند راهبردی اقامه نماز در بنیاد شهید و تشکیل شورای سیاستگذاری فعالیت های قرآنی ارائه دادند.

 

بنیاد شهید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر