کد خبر: 369036 A

معاون وزیر آموزش و پرورش:

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در دولت یازدهم بیش از 80 درصد مشکلات آموزش و پرورش استثنایی مرتفع شده است.

به گزارش ایلنا، مجید قدمی، ارزش کار معلمی به قدری است که آن را هم ردیف با کار انبیا دانسته اند و معلمانی که در حوزه آموزش و پرورش استثنایی فعالیت می کنند، از جایگاه ویژه تری برخوردارند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور شعار نظام جمهوری اسلامی را دفاع از حقوق مظلومان دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید بالغ بر ۸۰ درصد مشکلات در حوزه آموزش و پرورش استثنایی مرتفع شده است.

قدمی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات مالی دولت و کاهش قیمت جهانی نفت،  بودجه آموزش و پرورش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و تقریبا سه برابر شده است.

وی به وجود دو هزار و ۶۰۰ دانش آموز استثنایی در گیلان اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی کارشناسان وزارت آموزش و پرورش، اداره کل آموزش و پرورش گیلان به عنوان یکی از پنج استان برتر کشور به جهت عملکرد درحوزه دانش آموزان استثنایی انتخاب شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور هزینه متوسط سالیانه هر دانش آموز را بالغ بر ۳۰ میلیون ریال دانست و گفت: این رقم برای دانش آموزان استثنایی ۱۲۰ میلیون ریال است.

قدمی همچنین از اجرایی شدن طرح تلفیقی خدمات حمایتی- درمانی دانش آموزان استثنایی در راستای فراهم کردن زمینه اشتغال بعد از فارغ التحصیلی خبر داد.

آموزش و پرورش استثنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر