کد خبر: 370650 A

روز گذشته( 23 اردیبهشت) با حضور دستگاه‌های امدادی و خدماتی تهران، مانور بزرگ امداد، نجات و درمان در بوستان ولایت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این مانور فرضی، برای سنجش آمادگی نیروهای عملیاتی در اطفاء حریق، نیروهای آتش نشانی و خدماتی، آتش سوزی ناشی از انفجار را مهار و سپس نیروهای امداد و نجات و درمانی از جمله جمعیت هلال احمر استان تهران و اورژانس وارد صحنه حادثه شدند.

در این مانور فرضی، 80 نجاتگران کادر و داوطلب جمعیت هلال احمر استان تهران حضور داشتند و پس از عملیات جستجوی تیم سگ های زنده یاب(آنست)، وارد منطقه مانور شده و عملیات و توانمندی های خود را با تجهیزات تخصصی امداد و نجات، بر اساس وظایف به نمایش گذاشتند.

همچنین پس از اجرای مانور جست و جو و نجات افراد محبوس شده در خودرو و آوار با بهرهگیری از تجهیزات امداد و نجات هیدرولیک و پنوماتیک، تیم های اسکان اضطراری وارد حادثه شده و افرادی که نیاز به اسکان موقت داشتند را به اردوگاهی که با سرعت عمل امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان تهران برپا ده بود هدایت کردند.

در این عملیات 100 چادر توسط نیروهای جمعیت هلال احمر، برپا شد که قابلیت اسکان 400 نفر را با امکانات اولیه شامل پتو، مواد غذایی اولیه و سایر ملزومات جهت ارائه به حادثه دیدگان را داشت.

نجار، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تشکر از تمامی افراد و ارگان هایی که از ابتدای این مانور بزرگ که در قالب مانور بزرگ فرضی زلزله برگزار شد، گفت: با قدرتی که امروز از دستگاه ها مشاهده شد می توان گفت در 72 ساعت اولیه زلزله احتمالی تهران، امور امداد و نجات و اسکان موقت پایان می یابد و با همت خود مردم بحث بازسازی اماکن تخریب شده صورت می گیرد.

 

زلزله احتمالی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر