کد خبر: 371272 A

در نشست تعاملی مسئولان پلیس پیشگیری و بین الملل ناجا، بر تقویت تعامل و همکاری این دو پلیس در راستای کاهش جرایم تاکید شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "معصوم بیگی" در جلسه تعامل پلیس پیشگیری و پلیس بین الملل ناجا که با حضور روسا و فرماندهان در سالن جلسات پلیس اینترپل برگزار شد، گفت: مدیریت راهبردی (آرمان، چشم انداز، ماموریت) از اهداف کلانی است که برای تحقق آن باید به محیط بیرونی و فرصت ها توجه کرد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا افزود: خلق فرصت های جدید و ایجاد همگرایی از اهداف پلیس پیشگیری است که با توجه به ظرفیت های بالفعل و بالقوه پلیس بین الملل ناجا این فرصت برای پیشبرد هرچه بهتر ماموریت ها وجود دارد.

وی جایگاه پلیس اینترپل را به عنوان تنها ضابط و کانال رسمی پلیس ایران در بخش بین الملل مهم دانست و گفت: پلیس بین الملل به عنوان تنها مرجع مقتدر و کارآمد که دارای نفوذ اطلاعاتی- پلیسی به روز از کشورهاست باید بیشتر معرفی و شناخته شود.

سردار معصوم بیگی بیان کرد: با توجه به چشم انداز پلیس در سال 1404، پلیس بین الملل می تواند نسبت به معرفی توانایی ها و شایستگی های پلیس جمهوری اسلامی ایران نقش موثر و محوری ایفا کند.

برخورد با جرایم سازمان یافته فراملی و صدور گواهی عدم سوء پیشینه

در ادامه سردار "مسعود رضوانی" ، به تشریح مطالبی در خصوص ظرفیت های موجود در سازمان اینترپل، خدمات منحصر به فردی که تاکنون انجام گرفته و اختیارات و تعامل گسترده بین المللی این پلیس در راستای پیشگیری و کشف جرم پرداخت.

رئیس پلیس بین الملل ناجا جرایم را همانند بیماری های واگیرداری دانست که به اطراف خود سرایت می کنند و ادامه داد: ما باید به عنوان پلیس کشور، در مقابل جرایم سازمان یافته اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم.

وی از صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای اتباع جمهوری اسلامی خارج از کشور خبر داد و افزود: با تعامل و همکاری پلیس پیشگیری، پاسخگویی متقاضیان به حداقل زمان ممکن رسیده است.

گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد کارگروهی تشکیل و یک رابط از هر پلیس جهت تبادل اطلاعات و انتقال تجارب معرفی شود.

 

پليس پيشگيري
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر