کد خبر: 371276 A

عضو کمیسیون آموزش در گفت‌وگو با ایلنا:

با تصویب نمایندگان مجلس، سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵ به صورت مثبت اعمال خواهد شد و برای سال آینده نیز کمیسیون آموزش بار دیگر ابعاد طرح را مورد بررسی قرار خواهد داد.

قاسم جعفری (عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، از رای مثبت مجلس به طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش خبر داد و گفت: سوابق تحصیلی (دروس دوره سه ساله آخر متوسطه)، با توجه به نزدیک به بودن به کنکور ۹۵ و جلوگیری از تصمیمات عجولانه، امسال در آزمون‌های سال ۹۵ اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه البته سال آینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابعاد این طرح را باید بار دیگر مورد بررسی قرار دهد، گفت: با اضافه شدن این تبصره، این قانون فقط در سال ۹۵ اجرا می‌شود و برای ادامه اجرای آن باید بررسی‌های کار‌شناسانه انجام شود.

گفتنی است؛ نمایندگان با تصویب ماده واحده این طرح مقرر کردند؛ بند الف ماده یک قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب سال ۱۳۹۲ به شرح زیر اصلاح شود:

الف ـ سابقه تحصیلی: نمرات تعدادی از دروس دوره متوسطه دوم و پیش دانشگاهی است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

۲ ـ بند «ب» ماده ۳ قانون (وظایف و اختیارات شورای سنجش و پذیرش) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ت ـ اتخاذ تصمیم در مورد میزان و نحوه تاثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی (متناسب با تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات سراسری، نهایی و استاندارد) آزمون عمومی و ازمون اختصاصی در سنجش.

تبصره ـ این قانون از تاریخ تصویب، لازم الاجرا است.

 

کنکور 95 سهم سوابق تحصیلی در کنکور 95
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر