کد خبر: 371467 A

ابتکار:

ایلنا: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به تصویب برنامه اقتصاد کم کربن در دولت گفت: دولت به جد به دنبال کاهش گازهای گلخانه‌ای است.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در نشست روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در سمینار برجام و اقتصاد مقاومتی (فرصت‌ها و ظرفیت‌ها) که در محل وزارت خارجه در حال برگزاری است، با اشاره به نامگذاری جهانی سال ۲۰۱۵ به عنوان سال «محیط زیست» گفت: در این سال توافق پاریس مهم‌ترین اتفاقی بود که رخ داد و جمهوری اسلامی ایران نیز این توافق را امضا کرد.

او افزود: لازم است در سال‌های آینده ۱۲ درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهیم و این بدان معنی نیست که تولیدات صنعتی خود را کاهش دهیم اما لازم است در تولید انرژی‌های نو و ایجاد صنایعی که در کاهش گازهای گلخانه‌ای تاثیر می‌گذارد سرمایه‌گذاری کنیم.

ابتکار با اشاره به تلاش دولت یازدهم گفت: در زمینه محیط زیست، جناب آقای دکتر روحانی بار‌ها اعلام کرده که دولت ایشان، دولت محیط زیست است و در این دولت اقدامات مناسبی از جمله احیای تالاب‌ها، حذف تولید بنزین پتروشیمی و جایگزین کردن بنزین یورو ۴، برگزاری نمایشگاه محیط زیست، فعال کردن صندوق‌های محیط زیست، برگزاری جشنواره فیلم سبز و تبادل تکنولوژی سبز با دیگر کشور‌ها و تلاش برای کاهش آلودگی ۸ کلانشهر انجام شده است.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به تصویب برنامه اقتصاد کم کربن در دولت گفت: دولت به جد به دنبال کاهش گازهای گلخانه‌ای است. در زمینه مبارزه با گرد و غبار با کشورهای همسایه در حال مذاکره هستیم تا اقدامات مشترک صورت گیرد. در اجلاس محیط زیست که قرار است حدود ۱۲ روز دیگر در کنیا برگزار شود موضوع گرد و غبار را طرح خواهیم کرد و به دنبال آن هستیم که در سطح بین المللی این موضوع را پیگیری کنیم. در سطح داخلی نیز ۴۰۰ کانون گرد و غبار شناسایی شده و طرح‌های برای کاهش گرد و غبار در دست اجراست.

ابتکار در پایان گفت: موضوع محیط زیست یک موضوع ملی است و لازم است در تمام بخش‌های دولت بر روی این موضوع کار شود.

معصومه ابتکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر