کد خبر: 374036 A

در جلسه امروز شورای شهر تهران رخ داد؛

ایلنا: دو تن از اعضای شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز این شورا بر سرِطرح صیانت از باغات به مجادله پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل دوستی در دویست و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه حقانی و حافظی در مطبوعات نام 5 نفر را برده‌اند که حامی قطع درختان هستند، گفت: خدا لطف کرده که اینها نماینده مجلس نبودند؛ وگرنه هر روز یک داستانی در کشور درست می‌کردند.

وی ادامه داد: معمولاً وقتی طرح یا لایحه‌ای مطرح می‌شود؛ یک موافق و یک مخالف دارد و جالب است که هیچ کس درجلسه‌ای که در خصوص صیانت از باغات بود با طرح مخالف نبود، بلکه ما تنها می‌گفتیم؛ قانون قبلی صیانت از باغات محکم است و مصوبه شورای انقلاب را دارد، در حالی که طرحی که شما آورده‌اید؛ ضعیف است.

دوستی با بیان اینکه حافظی و حقانی نیز به ضعیف بودن طرح رای دادند، اظهار کرد: اما این افراد در رسانه‌ها گفته‌اند؛ تعدادی نگذاشته‌اند، طرح مربوط به حفاظت از درختان رای بیاورد؛ این چه معنی دارد؟ این چه عوام‌فریبی است که راه‌ انداخته‌اند؟

وی با اشاره به انتشار نام 5 نفر به عنوان حامی قطع درختان در فضای مجازی خطاب به حافظی گفت: این چه حرفی است که می‌زنید؟ شک نکنید؛ اگر من را تضعیف کنید، خودتان را تضعیف کرده‌اید.

این عضو شورای شهر ادامه داد: مواظب دفاتر خودتان باشید؛ کارشناسانی که به شما خط می‌دهند؛ مریض هستند. شما خودتان به ضعیف بودن طرح رای دادید، بعد می‌گویید؛ چمران، دنیامالی و دوستی و... نگذاشتند؛ طرح رای بیاورد.

دوستی با یادآوری اینکه سه سال شهردار بودم و در این سالها دستوراتی بر روی پاکت سیگار مبنی برقطع درختان برای ساخت‌وساز داشتم، خاطرنشان کرد: اما من اجازه قطع درختان را ندادم و بعد همین موضوع باعث عزل من شد، حالا آنها شدند؛ حامی درخت و ما شدیم ضد درخت.

در ادامه محمد حقانی خطاب به دوستی گفت: از شما خواهش می‌کنم؛ پاکت‌های سیگار را رو کنید.

وی افزود: ما در کمیسیون سلامت و محیط زیست سعی کردیم از بهترین و مجرب‌ترین کارشناسان اجرایی که استاد دانشگاه هستند؛ استفاده کنیم. چرا آنها را مریض خطاب می‌کنید. آیا آنها که می‌خواهند؛ باغات تهران را حفظ کنند، مریض هستند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهرخاطرنشان کرد: نباید به کارشناسان توهین شود؛ آقای دوستی شما آنها را می‌شناسید ومی‌دانید که موضوع آنها تنها حفظ باغات تهران است.

حقانی با بیان اینکه وقتی طرحی رای نمی‌آورد؛ آن را تعدیل می‌کنند، عنوان کرد: ما روی حرف خود در زمینه صیانت از باغات هستیم، چرا که من وکیل مردم هستم.

براساس این گزارش سخنان حقانی با واکنش تند اسماعیل دوستی مواجه شد و خطاب به وی ‌گفت: شما در روزنامه ایران نام افراد را آورده‌اید؛ این دروغگویی و عوام‌فریبی است.

حقانی نیز در پاسخ به او گفت: روی ذهن شما کار کرده‌اند. من نام کسی را نیاورده‌ام و تا پای آخرین درخت ایستاده‌ام.

در ادامه رئیس شورای شهر تاکید کرد: اینجا همه برای مسائل شهری دل می‌سوزانند و هر تصمیمی گرفته شود؛ تصمیم جمعی است و همه در خصوص آن مسئول هستیم.

چمران تاکید کرد: مطرح کردن آرا درست نیست؛ بنده با برخی طرح‌ها و مصوبه‌ها موافق نیستم، اما وقتی تصویب می‌شوند به عنوان عضو شورا پای آن می‌ایستم و از آن دفاع می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: اختلاف نظرها تخصصی است و عقیدتی نیست؛ همه ما برای شهر دل می‌سوزانیم و از آسیب رساندن به درختان ناراحت می‌شویم.

 

طرح صیانت از باغات مجادله دو عضو شورا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر