کد خبر: 374074 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: شهر آفتاب سرمایه شهری است و برای تصمیم‌گیری در خصوص آن باید با شورای شهر مشورت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالحسین مختاباد در دویست و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به ساخت و ساز برج‌های 20 طبقه در شمال تهران گفت: در تمام دنیا در قسمت‌های مرکزی بلندمرتبه‌سازی انجام می‌شود، اما در حال حاضر در تهران اینگونه نیست و نمی‌دانیم چه کسی باید پاسخگوی شهر باشد.

مختاباد همچنین با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: براساس این تفاهم‌نامه قرار است شهر آفتاب به مدت 6 سال به وزارت ارشاد واگذار شود.

این عضو شورای شهر تهران افزود: چرا شهرداری این موضوع را به شورا اطلاع نداد. شهرداری از یک طرف با دولت در چالش است و از طرف دیگر چنین اقداماتی را انجام می‌دهد.

مختاباد تاکید کرد: شهرداری باید توضیح دهد که شهر آفتاب تحت چه شرایطی واگذار شده است، زیرا این مکان سرمایه‌ شهری است و درخصوص آن باید با مشورت شورا تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین با اشاره به اجرای نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر گفت: اجرای این طرح اقدام فرهنگی بی‌نظیری در سطح شهر تهران است و زیرمجموعه‌ای که این کار را دنبال می‌کند هنرمندان و خانواده‌های شهدا هستند.

این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه در سال گذشته 16 اثر فرهنگی مربوط به فتح خرمشهر در سطح شهر تهران نمایش داده شده بود، عنوان کرد: امسال 30 اثر فرهنگی به این مهم اختصاص داده شده و همچنین تبلیغات برای نیمه شعبان 10 برابر افزایش پیدا کرده است.

مختاباد خاطرنشان کرد: این تابلوها حتی یک ریال هم برای سازمان زیباسازی خرج نداشته و شرکت‌ها با هزینه خود این بنرها را چاپ می‌کند.

در ادامه چمران در پاسخ به انتقاد مختاباد نسبت به واگذاری شهر آفتاب تصریح کرد: نمایشگاه شهر آفتاب واگذار نشده بلکه از وزارت فرهنگ خواسته‌ام در این نمایشگاه غرفه برپا کند، ولی از آنها پولی گرفته نمی‌شود.

 

عضو شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر