کد خبر: 374307 A

حمایت‌جهانی از طرح تحول سلامت؛

ایلنا: وزیر بهداشت گفت: گزارش اجرای طرح تحول سلامت به دبیرکل سازمان‌ملل ارائه شده که از حمایت‌های سازمان بهداشت جهانی تقدیر کردم.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی عصر امروز پس سخنرانی ملی خود در مجمع جهانی بهداشت در ژنو گفت: ابتدای سخنرانی خود، خواستار توجه جدی‌تر دنیا به قربانیان تروریسم در منطقه و کشورهایی مانند یمن، افغانستان، عراق و سوریه شدم.

وی اظهار داشت: همچنین در این سخنرانی درباره تجربیات کشورمان از طرح تحول و خدماتی مانند بیمه‌شدن ۱۱ میلیون نفر از هموطنان‌ ما، خدمات بهداشتی و درمانی، موفقیت‌های آموزشی و تغییر و تحولاتی که در حوزه آموزش پزشکی عمومی، گروه‌های داروسازی و دندان‌پزشکی در حال ایجاد است را به اطلاع همکاران خود رساندم.

وزیر بهداشت با اشاره به حمایت سازمان بهداشت جهانی از طرح تحول سلامت پس از ارزیابی‌های این سازمان گفت: گزارش اجرای این طرح به دبیرکل سازمان‌ملل متحد ارائه شده که از حمایت‌های سازمان بهداشت جهانی تقدیر کردم.

هاشمی تصریح کرد: امیدواریم دسترسی آسان به خدمات‌پزشکی برای تمام ملل دنیا و از جمله مردم ساکن در نقاط محروم ایران فراهم شود.

وی از حضور مردم در حوزه سلامت به عنوان یکی از مهمترین و موثر عوامل در ارتقای سطح بهداشت عمومی یاد کرد و گفت: در راستای اهداف سازمان بهداشت جهانی، در وزارت بهداشت کشورمان، معاونت اجتماعی ایجاد شد تا به پیشبرد اهداف توسعه پایدار کمک کند.

هاشمی درباره نشست وزرای بهداشت کشورهای جنبش عدم‌تعهد که به ریاست ایران انجام شد، تصریح کرد: در این نشست بیانیه‌ای شامل ۳۶ بند تصویب شد و عمده آنها درباره رفع موانع برای دسترسی مردم جهان به خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی در سطح بین‌الملل، حمایت از نظام‌های سلامت ضعیف در دنیا و پیشگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن سازمانی مهم مانند بهداشت جهانی بود زیرا ۱۹۲ کشور جهان در این سازمان عضویت دارند.

وزیر بهداشت با اشاره به رخ‌دادن دو اتفاق مهم در جریان نشست وزرای بهداشت کشورهای جنبش عدم‌تعهد، خاطرنشان کرد: دو کاندیدا از آفریقا و آسیا که عضو کشورهای جنبش عدم‌تعهد هستند و با سایر رقبای خود برای بدست آوردن کرسی ریاست سازمان بهداشت جهانی رقابت می‌کنند نیز در این نشست، به ایراد سخنرانی پرداختند.

سید حسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر