کد خبر: 375572 A

فرمانده انتظامی مهاباد:

فرمانده انتظامی مهاباد از متلاشی شدن باند سارقان خودرو و اعتراف به ۴۸ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "فتاح بابانژاد" با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو در مهاباد و شهرستان های اطراف، به دلیل حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تجزیه و تحلیل سرنخ های بدست آمده، تلاش های ماموران با این فرضیه که سرقت ها توسط سارقان حرفه ای و با برنامه قبلی صورت پذیرفته است قوت گرفته و موفق شدند آنها را شناسایی کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با همکاری اداره اطلاعات جنایی با مراجعه به آلبوم تصاویر سارقان سابقه دار و گشت زنی های نامحسوس در تمامی مناطقی که احتمال حضور سارقان متصور بود، مخفیگاه آنان را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات منسجم هر دو متهم را حین اوراق خودروهای سرقتی در محل مغازه و انباری واقع در سه راهی روستای خانگی دستگیر کردند.

بابانژاد افزود: در تحقیقات انجام یافته متهمان به سرقت ۴۸ دستگاه خودرو از داخل شهرها و بازارهای هفتگی شهرستان های مختلف استان های آذربایجان غربی، شرقی و کردستان اعتراف کرده اند.

فرمانده انتظامی مهاباد در پایان با اشاره به اینکه در این رابطه دو نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شدند، خاطرنشان کرد: ارزش اموال مسروقه حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است و تعداد زیادی از مالباختگان نیز جهت شناسایی اموال در این یگان حضور یافته و موفق به شناسایی اموال خود شده‌اند.

 

سرقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر