کد خبر: 375630 A

میان فرماندهی انتظامی و جمعیت هلال احمر استان اصفهان در راستای اقدامات عام المنفعه مشترک و همچنین برپایی دوره های آموزشی امدادی برای پرسنل، کارکنان و نیرو های وظیفه پلیس با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری منعقد می‌کنند.

به گزارش ایلنا، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان دیدار و در راستای همکاریهای دو جانبه گفت و گو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار ابتدا سرهنگ جهانگیر کریمی، کار امدادگران و نجاتگران هلال احمر را همسو با فعالیت نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: هر دو سازمان در تلاش هستند تا آسیب ها و حوادث ناگوار برای شهروندان به وجود نیاید و در بیشتر موارد نیز از جمله در تصادفات و  حوادث دیگر در کنار یکدیگر قرار دارند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: برقراری امنیت نیازمند همکاری و همراهی همه ارگان ها و دستگاه هاست و دراین میان پلیس استان در همین راستا با بیش از 70 دستگاه ، سازمان و همچنین تشکل های مردمی تفاهم نامه همکاری دارد.

در ادامه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان اظهار داشت: یکی از وظایف نیروهای انتظامی در شرایط بحران، یاری رساندن به مردم حادثه دیده و برقراری امنیت است که با توجه به برخورداری از نیروهای ورزیده و امکانات لازم می تواند در مواقع ضروری نسبت به امداد و نجات مردم حادثه دیده نیز اقدام کند از طرفی جمعیت هلال احمر هم به عنوان متولی اصلی امور مرتبط با امداد و نجات قادر است نسبت به اجرای آموزشهای تکمیلی و سازماندهی پتانسیل های موجود در سایر ارگانها و با بهره گیری حداکثری از این ظرفیت ها در خصوص امدادرسانی هماهنگ در سطح جامعه اقدام کند.

محسن مومنی تصریح کرد:  انجام همکاری های دو جانبه با پلیس می تواند در راستای اقدامات عام المنفعه، حضور موثر در رزمایش های مشترک و برپایی دوره های آموزشی امدادی برای پرسنل، کارکنان و نیرو های وظیفه پلیس و ... باشد.

 

معاون منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر