کد خبر: 375662 A

در حاشیه گردهمایی روسای پلیس آگاهی مطرح شد؛

فرمانده کل نیروی انتظامی با اشاره به اولویت‌های پلیس آگاهی در سال جاری گفت: یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی استرداد اموال سرقت شده به صاحبان آنهاست که در این زمینه اصل شناسنامه‌دار شدن اموال را با کمک وزارتخانه‌ها و همکاری مردم دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین اشتری در حاشیه گردهمایی روسای پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز همایش روسای پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان‌ها برگزار شد و یکی از اهداف برگزاری این همایش این بود که بررسی بر عملکرد همکاران نیروهای پلیس آگاهی در سال گذشته داشته باشیم و هدف دوم این بود که برنامه‌های سال جاری پلیس آگاهی را مرور و تبیین کنیم و اگر نقاط ابهامی وجود دارد، برطرف شود.

وی افزود: یکی از اولویت‌های پلیس آگاهی در سال جاری برخورد با باندهای بزرگ قاچاق کالا و ارز است که اقدامات اولیه خوبی در این زمینه صورت گرفته است و نیروی انتظامی بر این ماموریت اهتمام دارد که امیدواریم خبرهای خوبی را در ماه‌های آینده در این خصوص برای مردم داشته باشیم.

سردار اشتری افزود: مرحله دوم ماموریت پلیس آگاهی در سال جاری پیشگیری از سرقت و مبارزه با آن است که سال گذشته قرارگاه مبارزه با سرقت تشکیل شد و امیدواریم اقدامات پیشگیرانه در این زمینه افزایش یابد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در تمام استان‌ها باید مسئولان مرتبط برای کاهش سرقت با نیروی انتظامی همکاری کنند، گفت: دستگاه‌های مختلف باید سهم خود را در این زمینه مشخص کنند تا سرقت در کشور کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های پلیس در سال جاری استرداد اموال به سرقت رفته با روند بهتر به مالباختگان است، گفت: متاسفانه بسیاری از مالباختگان شناسایی نمی‌شوند و امکان برگرداندن اموال به سرقت رفته به صاحبان آنها در برخی مواقع وجود ندارد که امیدواریم با همت مردم و مسئولان بتوانیم این اموال را مسترد کنیم.

وی افزود: در سال جاری برخورد با جرائم خشن و جرائم به عنف در اولویت است که در این زمینه با هماهنگی قوه قضائیه و حمایت‌های مسئولان قضایی برخورد جدی با جرائم خشن را دنبال خواهیم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین از کاهش 5 درصدی سرقت در کشور خبر داد و گفت: به دنبال ایجاد احساس آرامش در مردم هستیم و اگر هماهنگی بین پلیس و مردم را ارتقا دهیم حتماً جرائمی نظیر سرقت نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

سردار اشتری گفت: در بحث قاچاق کالا و ارز اولویت پلیس برخورد با دانه‌درشت‌ها و باندهای بزرگ است اما دانه‌ریزها را هم رها نخواهیم کرد.

وی افزود: موضوع حمله سایبری به چند سایت ایرانی توسط گروهی به نام داعس در حال بررسی است و پلیس فتا جزئیات این حمله را اعلام می‌کند به طور کلی سعی کرده‌ایم؛ قدرت مقابله با حملات سایبری را افزایش دهیم و پیگیری‌ها در این زمینه ادامه دارد و با هماهنگی قضایی که صورت گرفته، نتایج آن اعلام خواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به راه اندازی سامانه فوریت‌های پلیسی در پلیس فتا گفت: در چند ماه گذشته این سامانه راه اندازی شده و مردم می‌توانند گزارشات خود را از طریق آن به پلیس اعلام کنند.

وی افزود: کشفیات پلیس از سرقت در فضای مجازی بیش از 85 درصد در سال جاری بوده است و پلیس در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده است.

سردار اشتری از پیگیری پلیس برای شناسنامه‌دار کردن اموال خبر داد و گفت: در تلاش هستیم با کمک وزارتخانه‌ها و همکاری مردم برخی از اموال را شناسنامه‌دار کنیم و اگر کالایی به سرقت می‌رود بتوانیم آن را به صاحب کالا استرداد کنیم که این مسئله فرآیندی دارد که در حال حاضر به دنبال آن هستیم. البته موانعی وجود دارد و کار ساده‌ای نیست.

 

سردار حسین اشتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر