کد خبر: 379606 A

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری یک کلاهبردار در شهر تهران خبر داد و گفت: این متهم با ارسال پیامک فروش بلیط‌های ارزان قیمت پروازهای خارجی و داخلی، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد که با شکایت مالباختگان و تلاش ماموران پلیس پایتخت، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علیرضا لطفی، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، صبح امروز از دستگیری یک کلاهبردار در شهر تهران خبر داد و گفت: این متهم با ارسال پیامک فروش بلیط های ارزان قیمت پروازهای خارجی و داخلی، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد که با شکایت مالباختگان و تلاش ماموران پلیس پایتخت، شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی در تشریح خبر فوق گفت:" با شکایت های ارایه شده از سوی شهروندان و مسافران پرواز های داخلی و خارجی به مقام قضایی، پرونده ای در خصوص کلاهبرداری و جعل عنوان به این یگان ارجاع شد و تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی پایتخت برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود:" در بررسی های انجام شده مشخص شد که فردی به نام "م .پ" با ارسال پیامک های انبوه به شهروندان ادعا می کرده که می تواند پرواز های ارزان قیمت لحظه آخری را برای مشتریانش فراهم نماید و با این شگردهای و همچنین تماس های مکرر که اگر تا چند دقیقه دیگر پول واریز نشود بلیط به دیگری واگذار می شود، عملا مالباختگان را در موقعیت اضطراری قرار داده و از آنها مبالغی را به عنوان وجه بلیط دریافت می کرده است.

سرهنگ لطفی عنوان داشت:" این متهم همچنین با جعل عناوینی همچون فرزند یکی از فرماندهان عالیرتبه نظامی کشور و مسئولان دولتی، با وعده های دریافت وام های سنگین با نرخ سود پایین، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و ضمن فریب آنها وجوه قابل توجهی را از آنها دریافت می کرده است.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ تصریح کرد:" در بررسی های اولیه از سوی ماموران مشخص شد که این کلاهبردار، در استان های، بوشهر، البرز، اصفهان و تهران اقدام به کلاهبرداری کرده است.

وی اظهار داشت:" به این ترتیب تحقیقات پیرامون شناسایی محل سکونت متهم گسترده تر شد و در نهایت این متهم چندی پیش از سوی ماموران در تهران دستگیر و پس از بازجویی های تخصصی به جرم خود مبنی بر جعل عنوان و کلاهبرداری اعتراف کرد.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ضمن توصیه به شهروندان در خصوص فعالیت های مجرمانه کلاهبرداران در فضای مجازی و به صورت پیامکی، از آنها خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک و مشابه مراتب را به پلیس اطلاع دهند تا برخوردهای قانونی با موضوع صورت گیرد.

سرهنگ لطفی در پایان خاطرنشان کرد:" برابر هماهنگی های بعمل آمده با مقام محترم قضایی،متهم پرونده هم اکنون با قرار قانونی و جهت شناسایی سایر جرایم در اختیار ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار دارد و شکات و مالباختگان جهت شناسایی و یا پیگیری پرونده می توانند به مرکز عملیات ویژه این پلیس واقع در بزرگراه جلال آل احمد،خیابان ناظریان قمی،کوچه پارک، پلاک 1 مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 21868844 تماس بگیرند.

کلاهبرداري به شيوه فروش بليط هاي پرواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر