کد خبر: 380283 A

شهیدی:

مراسم تجلیل از دست اندرکاران برنامه‌های تبلیغی و ترویجی فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی در مراسم تجلیل از دست اندرکاران برنامه‌های تبلیغی و ترویجی فرهنگ ایثار و شهادت که روز یکشنبه، 23 خرداد ماه 95 در سالن جلسات ستاد مرکز بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، برکت، مغفرت و خودسازی است، گفت: باید بکوشیم در ماهی که میهمان خداوند هستیم خود را بیش از پیش با قرآن و ادعیه‌ها آشنا کرده و با اجرای دستورات الهی به رشد و کمال که از اهداف این ماه مبارک است برسیم.

نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به اینکه خدمت رسانی به جامعه ایثارگران یکی از فعالیت‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است، گفت: ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که با ایثار، فداکاری و استقامت ایثارگران به وجود آمده است، از وظایف اصلی بنیاد است که در اساسنامه بنیاد نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم فرهنگ ایثار و شهادت و راه ایثارگران را از صدر اسلام تاکنون موجب موفقیت و پیروزی شده است به مردم شناسانده و آن را در جامعه نهادینه کنیم. مقام معظم رهبری نیز همواره تأکید داشتند که این فرهنگ باید رشد یافته و در جامعه باقی بماند و اجر نگهداری از فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از شهادت نیست.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با اشاره به انجام دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران و تبلیغی کردن این دیدارها به دستور مقام معظم رهبری، گفت: از 22 بهمن تا 22 اسفند ماه 94، تعداد 22 هزار دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران انجام شده است. مهم‌ترین مسئله ای که در این دیدارها باید مدنظر قرار بگیرد، انعکاس درخواست خانواده‌ها و رسیدگی به مسائل مطرح از سوی این خانواده‌ها است. همچنین در این دیدارها باید از یک نماد به عنوان نماد بنیاد شهید و امور ایثارگران استفاده شود.

معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: باید بکوشیم با انجام فعالیت‌های نو، ابتکاری، جذاب و خلاقانه در خصوص شناساندن روز بزرگداشت شهدا، شناخت مردم از روز و مقام شهید و ایثار و فداکاری ایثارگران را روز به روز افزایش داده و از تکراری و یکسان شدن ویژه‌برنامه‌های این روز جلوگیری کنیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در اجرای برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا در سال 94 از ظرفیت‌های مختلفی مانند مساجد، استفاده شد، افزود: انجام این کار در تهران بیشتر از سایر استان‌ها بود که باید با شناسایی دلایل آن، در سایر نقاط کشور نیز با به صحنه کشاندن مردم، از ظرفیت آن‌ها در اجرایی کردن برنامه‌ها و اهداف روز بزرگداشت شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.

وی در ادامه به نتایج نظرسنجی‌های انجام شده توسط پژوهشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و پایگاه اطلاع رسانی ایثار در خصوص بررسی جایگاه رسانه‌ها در شناساندن روز بزرگداشت شهدا و افزایش تأثیر شبکه‌های مجازی طی سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: نقش شبکه‌های مجازی در شناساندن روز بزرگداشت شهدا، با 23 درصد سهم پس از صدا و سیما به جایگاه دوم ارتقا یافته که این مورد بیانگر این است که تلاش برای تقویت فعالیت‌های مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه مجازی باید افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد با ابراز رضایت از افزایش فعالیت‌های انجام شده در زمینه برگزاری مراسم بزرگداشت روز شهدا، گفت: بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده، شناخت جامعه از روز بزرگداشت شهدا از 35 درصد در سال 93 به 44 و 6 دهم درصد در سال 94 افزایش یافته است.

معاون رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دشمنان در صدد تضعیف و از میان بردن فرهنگ جهاد، مقاومت و ایثار هستند، ادامه داد: رشد فرهنگ تجلیل از خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان و تقدیر از ایثار و فداکاری آن‌ها در جا افتادن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نقش بسزایی داشته و تأثیرگذار است.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در پایان با تقدیر از فعالیت دست اندرکاران برنامه‌های تبلیغی و ترویجی فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد شهید و امور ایثارگران ابراز امیدواری کرد با ابتکار عمل، خلاقیت و تنوع در فعالیت‌ها، در آینده ای نزدیک شاهد اجرای برنامه‌هایی نو در راستای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت باشیم.

بنیاد شهید و امور ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر