کد خبر: 380493 A

با طرح«مسجد محله من» صورت می‌گیرد؛

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران از رسیدگی به درخواست های فوریتی مساجد محلات پایتخت با اجرای طرح«مسجد محله من» خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده، با اعلام این مطلب اظهارکرد: طرح «مسجد محله من» با هدف تکریم مساجد در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ایمن‌سازی مسیرهای منتهی به مساجد، لکه‌گیری چاله‌های معابر اطراف مساجد، مرمت پل‌های معابر منتهی به مساجد، شست و شو، نظافت و زیباسازی مساجد و  رسیدگی به فضای سبز اطراف مساجد در این طرح پیش بینی شده است، افزود: همچنین در این طرح شهروندان و نمازگزاران تهرانی می‌توانند در تماس با ۱۳۷ درخواست‌های فوریتی خود در رابطه با مساجد را اعلام کنند.

صادق زاده تصریح کرد: البته باید تاکید کنم اقداماتی که در طرح«مسجد محله من» انجام می شود از کارهای متداول مناطق 22 گانه شهرداری پایتخت در طول سال است اما در ماه مبارک رمضان با سرعت و دقت بیشتری انجام می پذیرد.

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در ادامه به سایر اقدامات این مرکز در ماه مبارک اشاره کرد و گفت: با تصمیم مدیریت شهری مقرر شده است که نیمی از اعتبارات هر مسجد شهر تهران در سال جاری که در قالب تفاهمنامه توسعه و تجهیز مساجد تخصیص یافته بود تا دهه اول ماه رمضان به مساجد پرداخت گردد.   

صادق زاده خاطرنشان کرد: همچنین تهیه و تدوین سه گرافیک اطلاع رسان (اینفوگراف) با عنوان سبک زندگی در شهر خدا و با موضوعات فضیلت ها ، اعمال و ادعیه و وقایع تاریخی ماه مبارک رمضان از منابع مستدل و معتبر اسلامی و شیعی در ابعاد60*90 و توزیع آن در میان مساجد و اماکن عمومی پایتخت نظیر ایستگاه های مترو، اتوبوسرانی، میادین میوه و تره بار و 354 سرای محله در حال انجام است.

 

طرح«مسجد محله من»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر