کد خبر: 380647 A

معاون وزیر بهداشت مطرح کرد:

ایلنا: معاون درمان وزارت بهداشت جزئیاتی از نرخ ویزیت پزشکان را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، محمد آقاجانی در تشریح جزییات تعرفه‌های پزشکی سال ۹۵ گفت: در تدوین تعرفه‌های ۹۵ راهبردهایی چون ویزیت سرپایی پزشکان برای کاهش خدمات بستری و خدمات پاراکلینیکی غیر ضرور و لزوم ارتقای طب بالینی، توجه به هزینه اقامت بیماران در بیمارستان، نظر به اهمیت کیفیت این خدمات برای مردم،  افزایش پزشکان تمام‌وقت برای حفاظت مالی از مردم برابر هزینه‌ها و ارایه خدمات بهتر به آنها، عدم افزایش درصد پرداختی مردم در مراکز دولتی و حفظ فرانشیز ۶ درصد و ۳ درصد برای خدمات بستری برای ساکنان شهرها و روستاها مورد توجه بوده است.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: تعرفه سال‌جاری منطبق با برنامه پنجم توسعه، مراکز درمانی را به سه گروه  دولتی، خصوصی و عمومی غیردولتی تقسیم کرده که رشد متوسط تعرفه هر سه گروه ۱۰ درصد است. در این ابلاغیه حق‌العلاج پزشکان(ضریب k) در هر سه بخش دولتی، خصوصی و عمومی ۵ درصد رشد داشته و به این ترتیب مبلغ ریالی ضریب k در بخش دولتی ۹۲۴۰۰ ریال و در بخش خصوصی ۴۰۰،۰۰۰ ریال خواهد بود.

وی ادامه داد: سال ۹۵ طبق تعرفه مصوب در بخش دولتی ویزیت پزشک عمومی ۱۰۶,۰۰۰ ریال،  پزشک متخصص ۱۳۲,۰۰۰ ریال و پزشک فوق تخصص ۱۶۰,۰۰۰ ریال و در بخش خصوصی ویزیت پزشک عمومی ۲۲۰,۰۰۰ ریال،  پزشک متخصص ۳۴۵,۰۰۰ ریال و پزشک فوق‌تخصص ۴۳۰,۰۰۰ ریال است.

آقاجانی افزود: تعرفه یک‌شب اقامت در بیمارستان درجه یک دولتی در اتاق‌های عمومی ۱،۳۳۲،۰۰۰ ریال، بیمارستان عمومی غیردولتی ۱،۹۳۰،۰۰ ریال و بیمارستان خصوصی ۳،۶۰۰،۰۰۰ ریال است. تعرفه خدمات پاراکلینیک(آزمایشگاه ، رادیولوژی و...) در بخش دولتی نسبت به سال گذشته ۵ درصد و در بخش خصوصی ۷/۱۱ درصد رشد داشته است.

معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: اصل مهم درباره این مصوبه رعایت دقیق قانون و تعرفه‌های ابلاغی از سوی دولت است و تمامی موسسات پزشکی، بیمارستان‌ها و مراکز تشخیصی و درمانی و تمامی صاحبان حرف پزشکی مکلفند تعرفه های ابلاغی را به دقت رعایت کنند.

وی افزود: دریافت هرگونه وجهی بابت خدمات بستری خارج از صندوق بیمارستان و خارج از صورت حساب ممنوع است و سیستم‌های نظارتی حوزه سلامت بر اجرای تعرفه‌ها نظارت خواهند داشت. همچنین به منظور نظارت مردمی و جلوگیری از تخلفات احتمالی سامانه ۱۶۹۰ سراسر کشور آماده دریافت گزارشات مردمی است.

تعرفه های پزشکی درمان دولت وزارت بهداشت وزیر بهداشت محمد آقاجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر