کد خبر: 381132 A

با تصویب زیرنظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری؛

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: با تصویب زیر نظام تامین فضا ، تجهیزات و فناوری نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی کشور، تغییراتی را در ساخت مدارس شاهد خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، مهدی نوید ادهم؛ دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به نهصدوسی سومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، اظهار داشت: در این جلسه که با حضور وزیر آموزش و پرورش و سایر اعضای این شورا تشکیل شد، موضوع زیر نظام فضا، تجهیزات و فناوری بررسی و تصویب نهایی شد.

وی افزود: اعضای شورا در ادامه مباحث جلسات قبل، بررسی زیرنظام را ادامه دادند که سرانجام برنامه‌های آن به تصویب نهایی رسید.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: طبق زیر نظام فضا، تجهیزات و فناوری طراحی و ساخت مدارس در آینده براساس مبانی و ضوابطی خواهد بود که در این مصوبه به آن اشاره شده است.

نوید ادهم ادامه داد: شاخص‌ها و استاندارهای فضاهای فیزیکی و تجهیزات مورد نظر مبتنی براهداف جدید نظام آموزش و پرورش و مبانی سند تحول بنیادین طراحی شده است و نسبت به وضع موجود تغییرات قابل توجهی را خواهد داشت.

وی در پایان گفت: با تصویب این زیرنظام از ساخت مدارس کوچک به سمت مدارس متوسط و بزرگ حرکت خواهیم کرد و هر مدرسه در هر پایه تحصیلی حداقل دو کلاس درس خواهد داشت. به عنوان مثال دوره نخست ابتدایی حداقل با شش کلاس درس و 180 دانش آموز برگزار خواهد شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: هدف عمده ما در برنامه زیر نظام فضا، تجهیزات و فناوری نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی کشور، تسهیل فرآیند یاددهی و یادگیری دانش‌آموزان و تحقق اهداف تربیتی برای رشد و پیشرفت کشور است.

یادآور می‌شود؛ این مصوبه پس از تایید رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

تصویب زیر نظام تامین فضا ، تجهیزات و فناور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر