کد خبر: 381321 A

در دو عملیات مسلحانه در کرمان؛

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف یک تن و 275 کیلو گرم تریاک در دو عملیات مسلحانه خبر داد و گفت: ماموران توانستند در مجموع 6 دستگاه خودرو را توقیف و 3 نفر متهم را دستگیر کنند.

به گزارش ایلنا، سردار "رضا بنی اسدی" گفت: اقدامات اجتماعی و فرهنگی بهترین راه در مبارزه با مواد مخدر است، با این حال مبارزه با عرضه و قاچاق مواد مخدر در دستور سبزپوشان عرصه نظم و امنیت نیز قرار دارد.

سردار بنی اسدی تصریح کرد: در همین راستا ماموران انتظامی استان کرمان در دو عملیات جداگانه توانستند یک تن و 275 کیلو تریاک را کشف کنند.

وی در تشریح عملیات نخست گفت: ماموران انتظامی شهرستان های "کهنوج" و "رودبار جنوب" با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پی اقدامات اطلاعاتی از عبور یک محموله سنگین مواد مخدر مطلع شدند.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت: با استقرار نیروها در نقاط از پیش تعیین شده و کنترل محسوس و نامحسوس جاده ها سرانجام ماموران با کاروان قاچاقچیان در محور "بهادر آباد" به "اسلام آباد" مواجه شدند و به آنان دستور ایست دادند.

وی اضافه کرد: قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران اقدام به تیراندازی کردند و قصد فرار داشتند اما با عکس العمل به موقع  پلیس به دام افتادند.

سردار بنی اسدی مقدار تریاک کشف شده از این کاروان قاچاق مواد مخدر را 539 کیلو عنوان کرد و گفت: در این راستا دو دستگاه وانت پیکان و یک دستگاه پژو 405 توقیف و یک نفر قاچاقچی دستگیر شد.

وی به عملیات دوم پلیس در محور کرمان-رفسنجان نیز اشاره کرد و افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان پس از اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده از انتقال یک محموله مواد مخدر از استان های شرقی به مرکز کشور مطلع شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: از این رو ماموران با گشت زنی های هدفمند کاروان انتقال مواد را شناسایی و پس از درگیری مسلحانه خودرو ها را متوقف و در بازرسی از آن ها 736 کیلوگرم تریاک کشف کردند.

وی گفت: در این عملیات نیز دو قاچاقچی دستگیر و سه دستگاه خودرو توقیف شد.

سردار بنی اسدی در پایان بر عرم راسخ پلیس کرمان در مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: به هیچ عنوان اجازه جولان به سوداگران مرگ را نخواهیم داد.

 

مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر