کد خبر: 381499 A

عامل کلاهبرداری 10 میلیارد ریالی با فروش املاک و اراضی مرد سالخورده توسط پلیس شهرستان زاوه دستگیر شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان زاوه با اعلام این خبر گفت: با دریافت پرونده ای مبنی بر کلاهبرداری با فروش مال غیر تیمی از پلیس آگاهی این فرماندهی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

سرهنگ"سید کاظم حسینی" افزود: در بررسی اظهارات شاکی پرونده که مردی سالخورده است مشخص شد که مردی میانسال با قولنامه صوری سه باغ ،یک باب منزل مسکونی، 3 هزار متر زمین در منطقه منظر تربت حیدریه ، یک منزل سه طبقه در شهر مشهد، سه هزار متر زمین آبی و 10 هکتار زمین دیمه زار در روستای شهن آباد را به چند شهروند فروخته است.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از بررسی اظهارات شاکی و بررسی فنی مدارک و اسناد ارائه شده از سوی متهم برای فروش ملک، با هماهنگی قضائی فرد کلاهبردار را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سرهنگ حسینی اظها رداشت: متهم 58 ساله که چندین فقره سابقه کلاهبرداری در پرونده اش دارد در بازجویی های به عمل آمده در مواجهه با مستندات موجود به کلاهبرداری 10 میلیارد ریالی از شاکی پرونده با فروش املاک و اراضی این فرد در شهرهای تایباد، تربت جام، دولت آباد، تربت جام و تربت حیدریه اعتراف و اعلام کرد با تحقیقات محلی بر روی اراضی افرادی که سالخورده اند قولنامه صوری تنظیم و با سند سازی اراضی آنها را به فروش رسانده است.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات از شهروندان خواست در هنگام معامله از صحت اسناد ارائه شده توسط فروشندگان اطمینان پیدا کرده و در تنظیم قراردادها کلیه قوانین و مقررات مربوطه را رعایت کنند و ضمن حفظ هوشیاری، مانع رسیدن افراد شیاد به نیت پلیدشان شوند.

 

فروش املاک و اراضي
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر