کد خبر: 382170 A

سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:

ایلنا: قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قضاوت های از پیش شکل گرفته با نظرات مغرضانه و غیرقابل استناد هیچ نفعی برای سلامت مردم ندارد.

به گزارش ایلنا،‌ ایرج حریرچی با تاکید بر اطمینان و ایمان قلبی متولیان و مدیران طرح تحول سلامت بر عملکرد صحیح و هزینه‌کرد شفاف تک‌تک بسته‌های خدمتی طرح تحول سلامت، گفت: از همه افراد دلسوز نظام سلامت کشور برای بررسی طرح تحول‌سلامت استقبال کرده و برایشان فرش قرمز پهن می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین بازوهای نظارتی نمایندگان در خانه ملت علاوه بر وظیفه قانونگذاری، نظارت بر حسن اجرای قوانین است، افزود: اصل تحقیق و تفحص ظرفیت خوبی است تا مجلس اعمال نظارت کند و همه دستگاه‌ها باید خود را مکلف به پاسخگویی بدانند اما اینکه مدعیان اجرای تحقیق و تفحص، بدون داشتن مستندات اقدام به پیشداوری و التهاب فضای رسانه‌ای می‌کنند، جای تامل دارد!

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بررسی طرح تحول سلامت از چند جهت دارای اهمیت است چراکه از یک سو منجر به شفاف سازی چگونگی هزینه کرد منابع می شود و از سوی دیگر اقدامات و تلاش های ارزشمندی که برای این طرح انجام شده است را مشخص می کند و با روشن شدن بیشتر کمبود منابع مالی و سایر کمبودها می توان برنامه بلندمدتی را برای جبران آنها در نظر گرفت.

حریرچی با اشاره به نتایج مثبت طرح تحول سلامت و افزایش رضایتمندی مردم بخصوص در مناطق محروم کشور گفت: مقام معظم رهبری، نمایندگان مردم، مقامات ارشد نظام و روسای سه قوه همواره از اثرات مثبت اجرای طرح رضایت داشته اند.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: قضاوت های از پیش شکل گرفته که بعضا به دلیل  وابستگی های سازمانی، دستگاهی و سیاسی است و با نظرات مغرضانه و غیرقابل استناد صرفا به سوی ایجاد فضای ملتهب، تردید و بی اعتمادی گام برمی دارد، هیچ نفعی برای سلامت مردم نخواهد داشت و منجر به اتلاف وقت مسوولان و متولیان سلامت کشور می شود.

به گفته حریرچی، تک تک بسته های خدمتی طرح تحول سلامت روشن و شفاف است و از سوی دستگاه های نظارتی داخل و خارج دولت نظیر سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کشور نظارت کافی و دقیق در مورد آنها صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سال سوم طرح تحول سلامت را در حالی آغاز کردیم که منابع و اعتبارات بخصوص بسته هدفمندی افزایش بودجه نداشته و به دلیل مشکلات ناشی از کاهش قیمت نفت و به تاخیر افتادن نتایج برجام، دریافتی ها کمتر از میزان مصوب قانونی بود و توانستیم با دریافتی کمتر اما با مدیریت اقتصادی مناسب، اجرای طرح را ادامه دهیم که این امر نشان از سلامت عملکرد مجریان طرح دارد.

دکتر حریرچی در پایان گفت: با اجرای طرح تحول سلامت، قسمت عمده ای از خواسته ها و انتظارات مردم در حوزه سلامت پاسخ مناسب و در خور شأن داده شد و شرط استمرار این موفقیت ها، ادامه حمایت دولت و مجلس از یکدیگر و افزایش آن است. انتظار مردم خصوصا فقرا و محرومان از همه دست اندرکاران و افراد موثر نه تنها عدم ایجاد اخلال در مسیر پرشتاب بهبود و افزایش کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی درمانی، بلکه کمک و مساعدت به وزارت بهداشت و درمان به عنوان خدمتگزار مردم است.

 

وزارت بهداشت ایرج حریرچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر