کد خبر: 382364 A

فرماندار تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا: فرماندار تهران درباره وضعیت آب در سه ماه آینده در تهران توضیح داد و گفت: قطعا خانه‌های پرمصرف، جریمه می‌شوند و حتی احتمال قطع آب برخی از آن‌ها وجود دارد.

عیسی فرهادی (فرماندار تهران) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که در سه ماهه پیش رو باتوجه به گرمای بیش از اندازه هوا، با کمبود آب و یا بحران آب رو به رو نخواهیم بود؟ اظهار داشت: مردم ما باید همیشه در بحث قناعت و استفاده صحیح از آب دقت کنند. ما از مردم تشکر می‌کنیم که در ۱ سال گذشته همکاری و همراهی خوبی در زمینه صرفه‌جویی در آب داشتند.

فرماندار تهران با بیان این مطلب که امسال بخشی از کم آبی‌ها جبران شده است، افزود: اما این روند، دلیلی برای مصرف بی‌رویه شهروندان نیست.

فرهادی با اعلام اینکه قطعا خانه‌های پرمصرف جریمه می‌شوند و حتی احتمال قطع آب برخی از آن‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: مصرف آب باید بهینه باشد تا دیگر نیاز به چنین اقداماتی نباشد.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که تهران در سه ماه آینده بحران آب نخواهد داشت، تصریح کرد: این شرایط هم دلیلی بر مصرف بی‌رویه شهروندان نیست. البته ارزیابی ما این است که صرفه‌جویی شهروندان در یکسال اخیر خوب بوده اما باید بیشتر شود تا قطع آب نداشته باشیم.

فرماندار تهران در پاسخ به این سوال که برخی‌ از «جنگ آب» در مناطق محروم و یا اینکه می‌گویند «بحران آب امنیتی شده است»، وضعیت کم آبی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: اگر مردم همکاری کنند اصلا بحران آب نخواهیم داشت اما اگر همکاری نکنند و بیش از حد مصرف شود، آب منبع مشخصی دارد و تمام می‌شود.

فرماندار تهران کم آبی بحران آب در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر