کد خبر: 382590 A

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد :

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی ناجا از اجرای ‌طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالای ممنوعه در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ سرهنگ کارآگاه "مهدی قدمی" اظهار کرد : دومین‌مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت"‌مبارزه‌ با قاچاق‌کالای‌ممنوعه" در خرداد سال جاری اجرایی شد.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب استان ها در این راستا افزود : در این مرحله از اجرای طرح عملیاتی‌ در مجموع بیش از سه هزار دستگاه و تجهیزات‌ ‌ماهواره ، بیش از دویست و 93 هزار عدد مواد محترقه ، 88 هزار و 595 قلم دارو و بیش از 22 هزار لیتر سوخت و فرآورده های نفتی کشف شد.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد : کشف بیش از 8 میلیون نخ سیگار قاچاق، 338 هزار و 545 کیلو گرم برنج خارجی، 257 هزار و 307 قلم لوازم‌آرایشی و بهداشتی،161و 242هزار ثوب البسه، 7 هزار و 351 دستگاه تلفن همراه و تبلت و 88 هزار و 595 دستگاه لوازم صوتی و تصویری نیز از دیگر موفقیت های اجرای این طرح بوده است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : 868 رأس دام زنده ، 7 دستگاه موتور سیکلت غیر مجاز و 15دستگاه خودرو سبک و تجهیزات‌ راه سازی، تعداد 15 هزار تخته پتو،16 هزار و 470 کیلو گرم‌آرد قاچاق و خارج ازشبکه و .... به همراه مقادیر قابل توجهی قطعات‌کامپیوتر،کیف،کفش و کالای گمرکی نیز بخش دیگری از این کشفیات بوده است.

لزوم بهره برداری از ظرفیت های موجود در راستای تشدید مبارزه با قاچاق

سرهنگ قدمی ارزش ریالی این کالاها را بیش از 269 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : در این رابطه، تعداد 795 فقره پرونده تشکیل و 936 نفر متهم دستگیر و443 دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف‌ شد.

وی مبدا بارگیری بخش قابل توجهی ‌از کالاهای ممنوعه مکشوفه را استان های "آذربایجان غربی" و "کردستان" اعلام کرد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اجرای طرح های سراسری را یکی از برنامه های عملیاتی در پیشبرد اهداف ماموریتی خواند و بر استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای اجرای طرح های پلیس آگاهی ناجا تاکید‌ کرد.

 

مبارزه با قاچاق کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر