کد خبر: 386347 A

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، با اشاره به فعالیت‌های متنوع دانشگاه‌ها در موضوع قرآن کریم گفت: اهتمام وزارت علوم، تاکید بر تدبّر در قرآن مجید و اکتفا نکردن به ظواهر آن اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی وزارت علوم، سیدضیاء هاشمی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها گفت: با وجود فعالیت‌های خوب صورت گرفته باید در زمینه تقویت فرهنگ تدبّر در قرآن مجید ، باید اهتمام بیشتری در این بخش صورت گیرد؛ همچنین پایان‌نامه‌های قرآنی نیازمند کار خلاقانه‌تر و شجاعانه‌تری دارد. 

 
وی افزود: از روزی که مسئولیت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم را عهده دار شده‌ام، اهتمام ویژه‌ای به گسترش فعالیت‌های قرآن و عترت داشته‌ام؛ در حوزه عترت جشنواره‌های ملی مهمی برگزار کرده‌ایم که برگزاری ۱۶ جشنواره ملی در این حوزه و برنامه‌ریزی و آغاز ۲۹ جشنواره دیگر که تا پایان سال جاری به ثمر خواهد رسید، درهمین این راستا است و هزاران اثر پژوهشی، ادبی، هنری از طرف دانشگاهیان به این جشنواره ها ارسال شده است.
هاشمی با بیان اینکه در حوزه قرآن، تاکید وزارت علوم بر تدبر در قرآن کریم و عدم اکتفا به ظواهر قرآن بوده است، گفت: در این حوزه توفیقاتی کسب کرده‌ایم و گمان می‌کنم بخشی از دغدغه ارتباطات بین‌المللی کشور می‌تواند در حوزه کشورهای جهان اسلام و مسلمانان سایر کشور‌ها باشد که هم در حوزه پژوهشی و هم حوزه فرهنگی برنامه‌های گوناگونی می‌توان برنامه‌های مختلفی ترتیب داد. 
 
وی افزود: تعامل با سایر دستگاه‌ها نظیر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزارت ارشاد، شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر فعالیت ها در این راستا می باشد که وزارت علوم به آن اهتمام دارد و همواره از فعالیت‌های مرتبط با حوزه قرآن حمایت کرده‌ایم که گمان می‌کنم نکته مثبتی است، ولی مطالبه وزارت علوم، ارتقا و اعتلای این فعالیت‌هاست. 
 
وی در پایان به انجام مقدمات تفاهم نامه‌ای میان وزارت‌خانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «فرهنگ و ارشاد اسلامی» در جهت فعالیت های گسترش فعالیت های قرآنی اشاره و ابراز امیدواری کرد این تفاهم نامه به زودی منعقد و اجرایی شود.

 

معاون فرهنگي و اجتماعي وزیر علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر