کد خبر: 386503 A

معاون اجتماعی قوه قضائیه عنوان کرد:/3/

معاون اجتماعی قوه قضائیه گفت: برای دادگاه‌های خانواده نیاز به ۵۰۰ قاضی مرد با سابقه کاری بیش از ۴ سال و ۵۰۰ قاضی مشاور زن داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر الفت در نشست تخصصی کنترل و کاهش طلاق در نشست تخصصی کاهش طلاق که به همت دبیرخانه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی در محل وزارت رفاه برگزار شد، با بیان اینکه ما به اقدام و عمل در این زمینه نیاز داریم، گفت: همه ما باید تابع حکم قانونگذار بوده و جلسات خود را بر نظر قانونگذار بنا کنیم.

وی با اشاره به ارائه گزارشی در خصوص آسیب‌های اجتماعی در آبان‌ماه به مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که می‌دهیم؛ صحیح نبوده و بر اساس ظاهرسازی است که مقام معظم رهبری نیز متوجه این موضوع می‌شوند.

الفت با تاکید بر اینکه مراکز مشاوره باید تمامی فرایند ایجاد زندگی مشترک را هدایت و نظارت کنند، گفت: باید تمام توان خود را بر تقویت و توانمندسازی مراکز مشاوره قرار دهیم.

معاون اجتماعی قوه قضائیه با بیان اینکه برای دادگاه‌های خانواده نیاز به ۵۰۰ قاضی مرد با سابقه کاری بیش از ۴ سال و ۵۰۰ قاضی مشاور زن داریم که این موضوع نیاز به بودجه دارد، خاطرنشان کرد: ما ساز و کار اجرای قانون را فراهم نکرده و ملزومات آن را در اختیار دستگاه قضایی قرار نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه امروز خانواده‌ها و آموزش و پرورش محل تعلیم و تربیت نیستند و این کار در جای دیگری صورت می‌گیرد، تصریح کرد: امروز جرایمی داریم که محل وقوع آن‌ها در مدارس است.

الفت با تاکید بر اینکه باید مسئول چنین مباحثی دستگاه‌هایی باشند که با ذینفعان ارتباط دارند، خاطرنشان کرد: مراکز مشاوره از عهده چنین کاری برمی‌آیند و با راه اندازی مراکز مشاوره و دادگاه‌های خانواده سال آینده آمار طلاق ۳۵ درصد کاهش یافته و در خصوص تحکیم بنیان خانواده ۴۰ درصد ارتقا خواهیم داشت.

وی افزود: مراکز مشاوره می‌توانند افراد مطلقه را سامان‌دهی کنند و چگونگی رفتار با فرزندان را پس از طلاق به والدین آموزش دهند.

معاون اجتماعی قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرد: برای موثر بودن مراکز مشاوره باید اعتبارات آن را در نظر گرفته و در محل هزینه کنیم و نیز مجوز به کارگیری ۵۰۰ قاضی زن مشاور صادر شود.

 

قاضی مشاور زن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر