کد خبر: 386522 A

معاونت سلامت و حمایت از خانواده کمیته امداد:

معاونت سلامت و حمایت از خانواده کمیته امداد گفت: موارد مطروحه در برنامه پنجم توسعه بعد از پنج سال فرصت و یک سال تمدید اجرا نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فاطمه رهبر؛ معاونت سلامت و حمایت از خانواده کمیته امداد در نشست تخصصی کنترل و کاهش طلاق در نشست تخصصی کاهش طلاق که به همت دبیرخانه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی در محل وزارت رفاه برگزار شد، تدوین برنامه ششم توسعه را فرصت کلیدی برای حل موضوع طلاق و تحکیم خانواده خواند و ادامه داد: در کمیته امداد ازدواج میان مددجویان اتفاق می‌افتد که آمار طلاق در این گروه زیر یک درصد است.

رهبر تاکید کرد: در سال ۹۴ سه هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد ازدواج کرده‌اند.

همچنین محبوبی؛ رئیس اداره امور اجتماعی وزارت کشور در نشست تخصصی کنترل و کاهش طلاق گفت: بسیاری از نهاد‌ها سال‌ها در خصوص این موضوع کار می‌کنند، اما باید مشخص شود نهاد متولی کاهش طلاق کدام است، زیرا سازمان‌هایی همچون سازمان ملی جوانان، شورای فرهنگی اجتماعی زنان، نهاد زنان ریاست جمهوری و قوه قضائیه پیگیر این مساله شدند.

وی با تاکید بر اینکه باید درخصوص نهادسازی برای کنترل و کاهش طلاق فعالیت شود و تقسیم کار مشخصی در این حوزه انجام گیرد، ادامه داد: بهزیستی و نهادهای فرهنگ‌ساز می‌تونند در این خصوص ایفای نقش داشته باشند.

رئیس اداره امور اجتماعی وزارت کشور در ادامه تاکید کرد: باید مشخص شود چه عملیاتی می‌تواند ما را به هدف برساند آیا تمرکز بر موضوعات آموزش، فرهنگ‌سازی و تمرکز بر مراکز مشاوره کدام یک می‌تواند ما را به شاخص‌های هدف برساند.

 

 

 

خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر