کد خبر: 389956 A

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد:/۱/

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بزرگ‌ترین محموله هروئین توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز افشار امروز در نشستی خبری در این باره گفت: یک دستگاه کامیون مربوط به شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی قرقیزستان با یک راننده تبعه ترکیه از مبدأ این کشور به سمت مرزهای شرقی کشور در حال حرکت بود که در بندر لطف‌آباد دره گز واقع در خراسان شمالی که مرز مشترک ما با کشور ترکمنستان است، مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: طی بررسی‌ها مشخص می‌شود؛ فیمابین فضای راننده و فضای بار محفظه‌ای سربی وجود دارد که به دلیل مشکوک بودن موضوع با دستور رئیس گمرک محفظه باز و از آن ۵۲۵ بسته هروئین یک کیلو و ۱۶ گرمی با مارک خرچنگ و عقرب کشف می‌شود.

افشار با تاکید بر اینکه این محموله بر اساس بارنامه از مبدا ترکیه حرکت کرده و پس از گذر از کشور ترکمنستان به سمت قزاقستان در حرکت بود، عنوان کرد: پس از باز شدن محفظه توسط ماموران راننده ترک به مامور گمرک پیشنهاد رشوه می‌دهد که مامور نیز این موضوع را صورتجلسه می‌کند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: برخی شرکت‌های بین‌المللی و رانندگان خاطی گمان می‌کنند که با باز شدن فضای تجاری می‌توانند از ایران برای قاچاق مواد مخدر استفاده کنند، این در حالی است که به همه این افراد هشدار می‌دهیم جمهوری اسلامی ایران با این موارد به شدت برخورد می‌کند.

وی افزود: ما بر اساس تعهدات بین‌المللی خود نسبت به این مساله حساس بوده و گمرک و مرزهای خروجی ما مجهز به تجهیزات کارآمد است و کنترل‌های شدیدی در این زمینه وجود دارد.

 

محموله هروئین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر