کد خبر: 390009 A

فرمانده ناجا با اشاره به وعده‌های جمع‌آوری گشت ارشاد از سوی مسئولانی که قصد شرکت در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری را دارند، گفت: نیروی انتظامی براساس قانون عفاف و حجاب با نابهنجاری‌های این حوزه برخورد می‌کند و اگر کسانی که به مردم وعده می‌دهند که گشت ارشاد جمع می‌شود باید قانون را تغییر دهند. تمامی اقدامات نیروی انتظامی در راستای قانون عفاف و حجاب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین اشتری در نخستین جشنواره چادرهای آسمانی اظهار کرد: نیروی انتظامی براساس وظیفه ذاتی و قانونی خود حافظ دستاوردهای انقلاب، کرامت و امنیت مردم جامعه است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های نیروی انتظامی تنها در حوزه نظامی محدود نمی‌شود، گفت: نیروی انتظامی وظایفی با ابعاد اجتماعی و اقتصادی نیز دارد که این وظایف در راستای ایجاد آرامش و امنیت برای همه زنان و مردان با تفکرات مختلف است و از این جهت در راستای وظایف خود از تمامی اقشار جامعه پاسداری می‌کند.

وی در خصوص امنیت زنان در جامعه افزود: اگر خانمی خواست در خیابان تردد کن ولو به صورت تنها باید احساس آرامش و امنیت داشته باشد و هیچ کس حق ندارد به این فرد تعرض کند.

وی با تاکیدبر اینکه نیروی انتظامی با تمام ناهنجاری‌ها براساس قانون برخورد می‌کند، افزود: اگر کسانی هرچند اندک حقوق مردم را در نظر نگیرد با‌ آن‌ها برخورد می‌شوند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به فرهنگ مذهبی حاکم بر جامعه گفت: جامعه ما از زنان عفیف و با حجابی تشکیل شده که در دوران دفاع مقدس در تمام عرصه‌ها پا به پای مردان برای دفاع از پیشرفت و آبادانی حضور داشتند و اگر اندک افرادی هستند که به واسطه آشنا نبودن با احکام الهی و قانون موجب سلب آرامش آن‌ها می‌شوند با آن‌ها در راستای فریضه امر به معروف و نهی از منکر برخورد می‌شود.

سردار اشتری ادامه داد: البته امر به معروف و نهی از منکر تنها وظیفه نیروی انتظامی نیست و همه دستگاه‌ها باید در راستای برقراری آرامش در جامعه برای زنان و مردان وارد شوند.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی تنها به واسطه ارائه آمار اقدام به امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کند بلکه این را براساس فریضه الهی در چارچوبی که قانون مشخص کرده به صورت لسانی و غیره انجام می‌دهد.

وی عنوان کرد: قانون عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد و بر اساس آن ۲۶ دستگاه دخیل هستند و یکی از آن دستگاه‌ها نیروی انتظامی است که ۲۱ وظیفه دارد و در این شورا ۳۰ مصوبه تصویب شد.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی افزود: نیروی انتظامی اقدامات ایجابی زیادی را انجام داده که البته بخشی از اقدامات هم سلبی است، اما بعد ایجابی آن بر بعد سلبی برتری بیشتری دارد و جشنواره چادر‌های آسمانی نیز که امروز برای تقدیر از خواهران و عفاف و حجاب تشکیل شده این مساله را نشان می‌دهد که نیروی انتظامی عفاف و حجاب را قدر می‌نهد.

وی با اشاره به وعده‌های جمع‌آوری گشت ارشاد از سوی مسئولانی که قصد شرکت در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری را دارند، گفت: نیروی انتظامی براساس قانون عفاف و حجاب با نابهنجاری‌های این حوزه برخورد می‌کند و اگر کسانی که به مردم وعده می‌دهند که گشت ارشاد جمع می‌شود باید قانون را تغییر دهند. تمامی اقدامات نیروی انتظامی در راستای قانون عفاف و حجاب است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به وجود ۶۰۰ مشاور در کلانتری‌های کشور تصریح کرد: ۷۰ درصد از اختلافاتی که بین مردم در سطح جامعه ایجاد می‌شود توسط گروه مشاورین رفع و منجر به صلح می‌شود.

وی با بیان اینکه بعد اجتماعی و مردم‌محور نیروی انتظامی از همه بیشتر است، افزود: پیشگیری پیش از وقوع نابهنجار‌ی‌ها از وظایف نیروی انتظامی است که باید در خانواده‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها تاکید شود.

سردار اشتری بااشاره به صحبت‌های رئیس شورای تبلیغات اسلامی گفت: حجت الاسلام خاموشی به نکته مهمی اشاره کردند، زیرا این تنها وظیفه نیروی انتظامی نیست که در برخورد با نابهنجاری‌های عفاف و حجاب وارد شود؛ بلکه تمامی دستگاه‌ها مسئولیت دارند براساس تقاضای مردم به مشکلات امنیت اخلاقی و اجتماعی رسیدگی کنند.

سردار اشتری اظهار گفت: جامعه فرهیخته کشور ما علاقه دارند با نیروی انتظامی در زمینه رعایت ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی همکاری کنند که نیروی انتظامی همواره به همکاری‌های آن‌ها قدر می‌نهد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای همکاری دستگاه‌ها گفت: رهبری تاکید دارند که دستگاه‌ها با همکاری هم جامعه‌ای را در شان تمامی اقشار بسازند و این مهم تنها با همکاری تمامی دستگاه‌ها انجام می‌شود.

 

انتخابات ریاست جمهوری گشت ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر